Další ročník Dosmečné zná své vítěze!

Atmosféra letošního ročníku Dosmečné byla fantastická. Tradiční specialisty na písek a pravidelné účastníky úterních dýchánků jako jsou Pepča, Martin D, Lenka, Petr N, Matěj a Anik, doplnili naši hoši ze šestek Harlej, Filip a Koudy, nechyběl ani olympionik a jeho bratr, prapor bíčařů z Osečka tentokrát držela Hanka, svou milou účastí nás poctila děvčata z Poděbrad Irča, Ema a Anička, výzvu přijali sourozenci Matějkovi Ondra a Martin, Vláďa, naše naděje reprezentoval Honzík F , sourozenci Ábr a Maja, manželé Hlavatí Deny a Martin, z Krče dorazily Jitka a Kačik a nakonec obhájkyně 4 titulů Radka.

Diskuse nad ideálně spravedlivým herním systémem mezi obhájci tradiční verze „Zvíře“ a neotřelou novinkou „Máťa“ ukončila finální soupiska, počet dorazivších hráčů se zastavil na 13 mužích a 13 ženách, takže se hodil systém Honzy Z, rychlá spojka z Osečka a současně lékařský dozor Bredy dorazil s rozpisem jednotlivých kol a mohlo se začít. O občerstvení se postarali sami hráči a jejich rodinní příslušníci, za což všem děkujeme, o počasí se postaral Jindra, rovněž díky!

S prvními odehranými koly se rozběhly tiché diskuse v intimních kroužcích „kolik kdo už má očekávaných či překvapivých vítězství a proher“, „na koho jdeš“ a „koho ještě potkáš“, postupně zmizely všechny buchty i oběd … a už se počítali účastníci finálových čtyřek mezi muži a ženami. Nakonec se hlavní pořadatelé Anik a Matěj shodli takto: mezi chlapama si to systémem „každý s každým“ rozdají olympionik, Ábr (zasloužil by si konečně na tabuli), Pepa a Filip, za holky se poperou Anik, Radka, Lenka a Irča.

Před zaplněnou tribunou, všem příchozím, přítomným i přespolním fanouškům tímto děkujeme za podporu, velmi těsně zvítězila  zkušená „30“ Radka nad energií nabitou „20“ Anikem, již vadnoucí „50“ Lenkou a zralou „40“Irčou,

Muži roztleskali svými parádními výkony tribuny k téměř standing ovation a o 3 body zvítězil „navždy olympionik“ Petr B před Ábrem (holt ještě musí počkat), třetí skončil téměř podvyživený Pepa před čtvrtým místem výborně hrajícího Fíly.

Všem, kteří se nebáli a dorazili na kurty utkat se o pár bodů a zahrát si se všemi, se kterými si během letní sezóny jen tak nezahrají, děkujeme!

Vítězům gratulujeme a mnozí tiše závidíme, uchovejme si pocit z teplého písku pod nohama i během pošmourného podzimu, chladné zimy a na jaře se těšíme zpět na kurty s Vámi se všemi. Příští ročník Dosmečné bude výroční dvacátý, takže se na něj dobře připravíme!