Jak se k nám dostanete

AUTEM:

Ve směru od Prahy je nejlepší použít dálnici D11 (Praha – Hradec Králové), ze které odbočíte EXITem 39 (Poděbrady-jih), a vydáte se směr Kolín. Odtud je to do Pňova – Předhradí cca 3 km.

Ve směru od Brna je nejsnazší sjet z dálnice D1 EXITem 112 (Jihlava) a již silnicí č. I/38 pokračujete ve směru Havlíčkův Brod až k nám.

Orientační vzdálenosti: Nymburk – Předhradí cca 13 km, Poděbrady – Předhradí cca 8 km, Kolín – Předhradí cca 10 km, Kutná Hora – Předhradí cca 23 km, Praha (Černý Most) – Předhradí cca 43 km po dálnici, Havlíčkův Brod – Předhradí cca 66 km.

HROMADNOU DOPRAVOU:

Dostupnost hromadnou dopravou již není tak kvalitní. Nejblíže je železniční stanice Velim, která leží na trati Praha – Český Brod – Kolín a zastavuje v ní osobní vlak, který jezdí na trase Praha Masarykovo nádraží – Kolín každou hodinu ve všední den i o víkendu. Z Prahy cesta trvá cca 60 minut, z Kolína cca 10 minut. Dále je také možné využít železniční stanici Poděbrady, která se nachází na trati Praha – Velký Osek – Hradec Králové.

Ze stanic Velim, Kolín i Poděbrady je pak možno použít linkový autobus až do zastávky Pňov – Předhradí, Předhradí. Těchto spojů je však velmi málo, zejména o víkendu. Reálné je také ze železniční stanice Velim dojít do obce Pňov – Předhradí pěšky, cesta trvá cca 40 minut. Pro vyhledání nejvhodnějšího spoje použijte stránky www.idos.cz.

Pro lepší orientaci Vám doporučujeme nahlédnout na tuto mapu okolí Pňova – Předhradí, na schematický plánek obce (viz níže) či zavolat na telefonní číslo 723 586 014 (správce Miloš Růčka), nebo na číslo 731 451 833 (Jiří Rovný). Oba Vám rádi pomohou.