6+1 statečných v sobotu zabojovalo!

aktualizace 27.9.2021

SEDM STATEČNÝCH A DVĚ SOBOTNÍ PREMIÉRY

Poslední zářijovou, prosluněnou sobotu jsme v závěrečném podzimním kole hostili na našem domácím hřišti v Pečkách silný tým Prasyl Mladá Boleslav. Ten přijel v kompletní sestavě a v očekávání šestibodového zisku, vždyť v loňském kole nás deklasoval hned dvakrát 0:3. Již od počátku bylo zřejmé, že zápas bude mít patřičný náboj, zejména pro Koudyho, neboť na druhé straně sítě nastoupili někteří z jeho bývalých ligových spoluhráčů. A tak o rivalitu a drobné nevinné špičkování typu „ty … přiznej teče“ nebyla nouze. Naopak na naší straně vinnou zranění, nemoci a jiných mimosportovních aktivit bylo celkem složité postavit alespoň šestku, která by zápas odehrála. Původně jsme navrhovali zápas odložit, na což soupeř nechtěl přistoupit, takže jsme nakonec postavili do boje 7 hráčů: osvědčené duo blokařů Matěje a Koudyho, na smeč nastoupil Petr a Filip, Víta pak na universála, Harlej na libero a Pepa (bývalý trenér týmu) na nahrávku vůbec poprvé v jeho 40ti letém volejbalovém životě.
Zápas jsme začali nebojácně, a jak to komentoval Koudy, „když budeme hrát ten náš pavolejbal, tak to bude dobrý“. A skutečně bylo, soupeře jsme zaskočili dobrým týmovým výkonem a bojovností, všichni hráči podali svůj nadstandardní výkon a první zápas jsme zaslouženě vyhráli 3:1.
Do druhého zápasu po pauze nenastoupil Víta, který musel odjet na brigádu, a tak svoji premiéru oslavil také Harlej a to na smeči. Nutno podotknout, že podal vynikající výkon a svými sedmi kladnými body bez jediné chyby z útoku i bloku přispěl k velmi vyrovnanému průběhu zápasu. Prohraná koncovka 25:23 za stavu 1:1 na sety byla bohužel spolu s psychickou i fyzickou únavou starších hráčů příčinou prohry 1:3.
Po odehrané podzimní části soutěže jsme v tabulce na 3. místě pouze bod za Mladou Boleslaví a již nyní se těšíme na jaro (třeba již posíleni o Benyho a Holču), jak se popereme o 2. postupové místo do finálové šestky.

Všem fanouškům děkujeme za projevenou podporu a po zimě opět na antuce na viděnou!!!

23.9. 2021

Po zápase s Kutnou Horou čeká tentokrát na naše šestkaře tuto sobotu od 10 hodin opět na domácím kurtu v Pečkách soupeř z nejtěžších, Mladá Boleslav. Marodka a prodloužený víkend zakončený svátečním dnem nenechá nikoho na pochybách, že bude nutné zahýbat se sestavou od podlahy, máme se na co těšit. Věříme, že se o nějaký ten bod poperou bez bázně a hany, jde přece o to, kdo přezimuje na druhém postupovém místě tabulky….
Pokud zrovna neodjíždíte do hor nebo neodlétáte do Egypta, přijďte zafandit!