UNIQA MČR klubů Ládví 24.-25. srpen 2019

S velkým očekáváním celého našeho klubu, vždyť vloni brali bramborové medaile, se Žraloci s Pňova-Předhradí zúčastnili dalšího ročníku MČR klubů v beachvolejbale, pořádaného již tradičně Beach klubem Ládví. Tentokrát se mistrovství zúčastnilo pouze 5 klubů, kromě Žraloků ještě 4 pražské. Trochu to vypovídá o tom, že v jiných klubech je beachvolejbal považován za ryze individuální sport. To určitě neplatí o sportovním a týmovém duchu našeho žraločího srdce, kdy platí o co méně kvalitní je sportovní výkon, o to větší je pohoda a sranda v týmu pod taktovkou maskota Romana Šimečka a příšným dohledem Miloše Růčky. Jen Peťa sem tam vyhazoval písek kolem svého ležícího těla s výkřiky k… a do pr…, to k nám ovšem také neodmyslitelně patří.

Žraloci nastoupili ve složení Petr/Víťa Benešovi jako pár č. 1, Martin Hlavatý/Ondra Beneš jako pár číslo 2. V ženské části turnaje nastoupily jako jedničky dlouholetá účastnice klubového kempu Lucka Šídlo Šídlová s Terkou Trojanovou j.h. Jako dvojky potom nastoupily  osadami a kroměřížskou Bajdou ošlehaná dvojice blondýnek Vendy Jančíková/Anik Benešová.

Ve skupině jsme nejprve narazili na domácí klub z Ládví, kdy po čtyřech prohraných zápasech (dva mužské a dva ženské) a skóre 0:8 na sety jsme v závěrečném mixu díky Anikovi s Ondrou jasně přehráli dvojici Terka Kotlasová/Václav Kůrka … a získali tak alespoň čestný bod. Mohl být důležity, ale to bychom museli ve druhém kole turnaje přehrát klub z Hamru. To se nám bohužel po velkém boji nakonec nepodařilo, přestože Petr s Víťou i Martin s Ondrou prohráli shodně svoje zápasy až těsně v tiebreaku.
Jediné, zato ovšem jednoznačné vítězství, zaznamenaly naše stálice Vendy/Anik, kdy přehrály dvojici Terka Francová/Michaela Šmejcká. Prohra 1:3 na zápasy byla více než důstojná.

Naposledy jsme si zakřičeli  „žraloci, kotel“, dobře týmově poobědvali a opustili jsme areal Ládví s hezkým pocitem týmové soudržnosti a pátým místem, které se v příštím roce pokusíme určitě vylepšit!!

Zapsal: Josef Beneš, člen klubu