V Pečkách i nadále platí „můj dům můj hrad“

Ve velmi pěkné sobotní dopolední atmosféře babího léta v Pečkách, kde mají Žraloci již druhým rokem své bezvadné a vřelé zázemí, jsem sehráli naše první domácí zápasy proti Spartě KH. Sestavu oproti zápasům v Kolíně výrazně posílili zkušení hráči Koudy Žmuda a Filip Vaněk. Opět dostalo svou šanci naše mládí, reprezentované zejména bratry Horynovými.
Po vyhrané koncovce prvního setu jsme slibný náskok v setu druhém neudrželi, po hodině hry bylo srovnáno a začínali jsme opět od nuly. V dalších dvou setech se ukázala naše větší touha po vítězství, přidaly se bloky Matěje Kudrny a Koudyho, vynikající výkon libera Marka Harleye Strnada a tvrdé smeče Filipa Vaňka. To vše pod taktovkou stabilně nahrávajícího Slávka Rozehnala  vedlo k našemu prvnímu vítězství za 3 body a v týmu zavládla spokojenost.

Ke druhému zápasu nastoupil také Martin Hlavatý, který v době prvního zápasu plnil rodinné povinnosti. Mladí dostali svoji příležitost, na bloku nahradil Koudyho Petr Horák a na smeči dostal přednost Jarda Horák před stárnoucím nerudným veteránem Pepou Benešem. Byť byly první dva sety velmi vyrovnané, tak patřily Žralokům, a když ve třetím setu podával Filip na mečbol, naše věrné fanynky pod taktovkou Vendy, Lenky a Anika již balily tašky a přemýšlely, jestli se povedla houbová omáčka připravená doma k obědu. Avšak, chyba lávky! Podání jsme zkazili a celý set i ten další prohráli po bezkrevném výkonu všech zúčastněných. Tiebreak však patřil obživlým Žralokům po nervy drásající koncovce 15:13. Jak lakonicky glosoval pečecký guru Petr Kladivo: „Bylo to na 3:0, hoši, ale  vítězství za 2 body je více než dobré“.

Únava byla veliká, ale radost ze dvou vítězství daleko větší. Děkujeme pečeckým děvčatům za zápis a dalším věrným divákům za podporu, už teď se těšíme na dalšího soupeře doma za 14 dní, kdy přivítáme zatím neporaženou Mladou Boleslav.