Z azylu v Pečkách se stává nedobytná tvrz :-)

Z azylu v Pečkách se stává nedobytná tvrz

Na svátek Svatého Václava sehráli Žraloci další dva důležité zápasy o body do tabulky krajského přeboru druhé třídy mužů. Hostili první tým tabulky z Mladé Boleslavi. Oba týmy byly zatíženy citelnými personálními ztrátami. Na straně hostů chyběl první nahrávač a na straně domácích chyběli hrající trenér (údajně s licencí) Pepa, smečař Filip a libero Fíša. V základní sestavě nastoupili kapitán a nahrávač Ondra, blokaři Matěj s Horynem, smečaři Vítek a Petr B. Univerzála obstaral Hlavička a libero Harley. Do hry byli připraveni i dva náhradníci,  Ábr a mladý Petr H.

S absencemi se mnohem lépe vypořádali Žraloci. Do utkání nastoupili sice trochu s respektem k síle soupeře, ale o to více koncentrovaně.  Oproti minulému víkendu Žraloci zpřesnili zejména příjem podání a umožnili tak našemu nahrávači Ondrovi B. připravovat útoky z výhodných pozic na síti. V prvním zápase tam kraloval  zejména Hlavička, ale úspěšně si zaútočili i oba středoví hráči Horyn s Matějem. První dva sety se tak odehrály zcela v režii domácích. Na začátku třetího dějství udělali Žraloci několik zbytečných nevynucených chyb a Mladá Boleslav se chytla. I když v závěru Žraloci mocně dotahovali, set už se zachránit nepodařilo. Do čtvrté části však domácí nastoupili opět s nejvyšší mírou koncentrace a jasně jí dovedli do vítězného konce a tím i celý první zápas s bonusem 3 bodů.

Krátce po skončení prvního zápasu akceptovali rozjetí Žraloci výzvu soupeře směřující ke krátké asi 20 minutové pauze mezi zápasy. Cíl byl jasný, zaskočeného soupeře dorazit. Do druhého utkání na straně Bolky již nenastoupil bývalý extraligový hráč Aleš Dittrich. A Žraloci toho záhy využili, když první set vyhráli rozdílem šesti bodů. I do druhé sady domácí vstoupili skvěle a brzy vedli 14-6. Pak ale pod dojmem příslibu snadného vítězství zvolnili, nechali soupeře dotáhnout, aby nakonec prohráli koncovku poměrem 27-29. Bylo zřejmé, že třetí set o osudu druhého utkání rozhodne. Oba týmy již znatelně ubraly na razanci útočných úderů a bojovaly spíše sami  se sebou a svou fyzickou kondicí. Rozhodovala především morálka a Žraloci potvrdili, že jsou velcí bojovníci a silou vůle třetí set ovládli nejtěsnějším rozdílem dvou bodů 25-23. Ve čtvrtém, a jak se později ukázalo i posledním dějství, si již Žraloci nenechali vítězství vzít, když si hlídali pohodlný náskok 5-8 bodů až do konce a slavili vítězství v zápase 3-1 na sety. Žraloci se tak bodově dotáhli na čelo tabulky. V obou zápasech si vysoký standard udržel zejména Vítek B., který vynikal na servisu  a příjmu soupeřova podání, navíc si poradil i u sítě. Nechal tak zapomenout na své nepříliš vydařené vystoupení minulý týden v Benátkách.

Pochvalu zaslouží ale hlavně celý tým především za to, jak se dokázal vyrovnat s absencemi a tváří v tvář prvnímu týmu tabulky potvrdil, že patří výkonnostně ke špičce tabulky. Ta vypadá po odehrání poloviny soutěže velice zajímavě, když tři mužstva na čele mají shodný počet 21 bodů (Žraloci, Bolka, Benátky). Příští sobotu 5.10.2019 hostí od 10h Žraloci tým Kolína. V derby půjde o udržení se na čele tabulky a také o prodloužení stoprocentní domácí bilance. Zatím si z azylu v Pečkách neodvezl žádný soupeř ani bod.  Příští týden na shledanou.