Žraloci v novém hávu a vítězně

Nejen s novými dresy, ale i s posilami a téměř kompletní, nastoupili Žraloci k předehrávanému zápasu nové sezóny v Kolíně. Ze základního kádru chyběl pouze Petr „Bručoun“ Beneš, jehož nepřítomnost kvitoval zejména syn Víťa. Mohl si tak bez tatínkových poznámek přímo ze hřiště zahrát v klidu šestkový volejbal. Jinak byl tým téměř kompletní včetně našich posil Jakuba Holčíka a Michala Heřmana. Ti se sice představili na konci minulé sezóny v neoficiálních turnajových dohrávkách, ale včera to byla jejich ostrá premiéra za Žraloky v této sezóně. Nutno podotknout, že velmi úspěšná a oba podali výkony, které snesou nejpřísnější kritéria vzhledem k limitaci věkem a úrovní soutěže.
Utkání jsme zahájili poněkud nervózně, neboť se kvůli nepřízni počasí hrálo v hale a náš tým se celé léto poctivě připravoval pouze na písku a během jednoho antukového tréninku. Od stavu 5:5 ovšem rozjeli Žraloci fičák jízdu, která se po hodině hry zastavila na drtivé výhře 3:0 na sety, kdy pouze ve 3. setu dovolili soupeři přelézt dvacítku. Z velmi dobrého příjmu pod taktovkou Marka „Harleje“ Strnada těžili po kvalitní distribuci nahrávek Slávka Rozehnala všichni tři smečaři Holča, Víťa, Filip a překvapivě v dobré souhře i oba blokaři Matěj a Koudy. Ti navíc přidali i pár důležitých bloků. Hlavní údernou sílu opět zabezpečil Martin „kladivo“ Hlavatý z postu univerzála.

K 2. zápasu nastoupil soupeř v sestavě posílené o nového nahrávače a současně došlo k významné změně atmosféry v hale, kdy na vedlejších dvou kurtech začaly večerní trénink dorostenky z Olympu. Tato skutečnost znamenala pro některé naše hráče až příliš velké rozptýlení, náš výkon už nebyl zdaleka tak bezchybný a koncentrovaný. Zde je nutno vyzdvihnout výkon Michala „Heřmánka“ Heřmana, jehož zkušenosti a soustředěný výkon pomohl týmu vyhrát tři koncovky a oslavit tak druhé vítězství 3:0!

Novou sezónu, doufejme již plnohodnotně dohranou, jsme tedy zahájili ziskem 6 velmi cenných bodů „zvenku“ a nastoupili tak cestu k vytčenému cíli, kterým je postup do finálové šestky a následné umístění v „top 3“.

Další zápas odehrajeme během víkendu 11.-12.9. na domácím kurtu s Benátkami n/J. Termín zápasu ještě upřesníme, neboť v sobotu 11.9. pořádáme v Pňově-Předhradí tradiční a prestižní klubový turnaj o tituly King/Queen of the beach 2021. Tým šestkových Žraloků samozřejmě nebude v těchto kláních chybět.

zapsal Josef Beneš