6 statečných se postavilo Kolínu!

První říjnový víkend předehrávali Žraloci s Kolínem první jarní kolo. A měli jim co vracet, protože úvodní
utkání letošní sezony obě utkání prohráli bez zisku jediného bodu. Navíc předcházející víkend Žraloci podali ostudné výkony proti Mladé Boleslavi a Mnichovu Hradišti, když se v uplakaném počasí hrála všechna utkání v hale, a to Žralokům vůbec nesvědčilo.
Zkrátka a dobře, proti Kolínu bylo potřeba urvat nějaké body, pokud jsme nechtěli přezimovat blízko poslednímu místu v tabulce.
Jako už poněkolikáté letos Covid 19 sehrál svou úlohu a zamotal dokonale sestavou. V týdnu před
zápasy odpadávali hráči jeden za druhým až zbylo šest statečných – Hlava, Slávek, Harley, Koudy, Víťa a Petr B. Ani hráčů Kolína nebylo o mnoho více (7), ale nechyběla klíčová opora, smečař Albert. Žraloci museli na některých postech improvizovat, konkrétně Harley na smeči a Petr B. na bloku, nicméně na hřišti bylo dost hráčů, kteří umí slušně přijmout podání, čímž nahrávači umožnili hrát středem a trochu uvolnit prostor smečařům na kůlech. V mezihře jsme byli lepší a na útoku chytřejší. Hráli jsme, jak se říká hlavou. Obvyklé libero Harley útočil nápaditě, někdy ostrou smečí, jindy ulívkou. Nejpřekvapivější ale bylo, když svou smečí úmyslně zaútočil do bloku soupeře a hned se svým čelem nejenže vykryl, ale okamžitě znova zaútočil na polovinu soupeře, čímž ho dokonale zmátl a totálně odrovnal. Ale i Slávek hrál hlavou, respektive obličejem, který vložil
nebojácně do smeče soupeře. První zápas jsme tak vyhráli jednoznačně 3-0 a čekali, zda se soupeř do druhého utkání zvedne.
Začali jsme opět velmi koncentrovaně a i když Martin Hlavatý měl problémy s kolenem a nemohl naplno skákat, tak dělal hodně bodů. První dva sety jsme drželi hráče Kolína na uzdě a ani se moc necukali. Ve třetím setu, o němž jsme se domnívali, že bude už pouhou formalitou stvrzující tři body, však Kolín začal kousat. Ujal se hned na začátku vedení a Žraloci už jen marně dotahovali soupeřův náskok. V hlavě se nám vyrojili vzpomínky na druhý zápas s Kutnou Horou, kdy ztráta jednoho setu znamenala nervy drásající tiebreak. Proto jsme se zkoncentrovali a poctivou bezchybnou hrou třetí set dovedli do jednoznačného vítězství. Na konci podzimu jsme si tak spravili chuť a šesti body se posunuli ke středu tabulky.
Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří letos Žraloky reprezentovali. Z důvodu pandemie jsme zápasy odkládali, lepili sestavu, jak se dalo. Navíc naše velká opora a první nahrávač Ondra B. se věnuje studiu v zahraničí a vůbec nebylo lehké ho nahradit. Slávek se ale s hozenou rukavicí vypořádal velice dobře. Zároven se mnoho zejména mladých hráčů zlepšilo, oba Horynové i Matěj Kudrna. Harley prokazoval velmi dobrou formu, svůj standard si odvedl i Filip. Nová akvizice Koudy hodně pomohl svými
zkušenostmi. Víťa začíná sílit a může z něho být opora nejen v mezihře, ale i na útoku. Domnívám se proto, že náš tým má solidní perspektivu a už se těším na jaro, že si zase zahrajeme. Letošní sezona ovšem ještě zcela nekončí. Pokud vládní nařízení ohledně pandemie dovolí, tak bychom se sešli na rozlučkovém večírku v Předhradí v klubovně, kde bychom kromě jiného chtěli poděkovat Petru Kladivovi a dalším dobrým duším v Pečkách, že nám vytvořili parádní zázemí pro domácí utkání.

Žraloci bojují.

Zapsal Petr B.