ČP juniorky-junioři Pňov-Předhradí – výsledky

Také pňovský Český pohár juniorů a juniorek má své vítěze!

Páteční kvalifikace dívek zahájila náročný víkendový program celostátního Českého poháru (7 dvojic se bohužel nevešlo ani do kvalifikace  😥 ) 12 párů bojovalo v 15ti zápasech o 6 postupových míst do hlavní soutěže. Páry Svozilová/Tezzele, Suchánková/Hřebenová a Lepková/Zezulová postoupily přímou cestou, páry Petrovická/Petrovická, Lorezová/Skopová a Skalická/Havrlantová prošly nejlépe opravnou částí pavouka. Jako lucky loser postoupila dvojice Hajnová/Pešková (4. nasazená dvojice z hlavní soutěže juniorek Vraná/Němcová postoupila z páteční kvalifikace na turnaji žen hraném v Praze-Ládví)

Sobotní ráno přivítal areál BVC všech 24 párů v plné síle, čekala na ně sada medailí, věcné ceny a pohár pro vítězky. Průběh turnaje narušila jen krátkodobá odpolední přeháňka. Odpoledne se k dívkám přidaly 4 páry juniorů-kvalifikantů. Vzhledem k uvolnění jednoho místa ve startovní listině nedělního programu si chlapci pošetřili síly, a po dohodě s řídícím soutěže všichni postoupili do neděle bez odehrání jediného setu.
Z programu juniorek se odehrálo plánovaných 36 zápasů, do nedělního programu postoupily dvojice Svobodová/Zelenková, Kožnárková/Šikralová, Perušičová/Makoňová, Baláková/Pokorná, Honzovičová/Dunárová, Šídlová/Horáková, Žolnerčíková/Grygarová a Pavlovská/Černíková.

Dívky rozehrály svoje zápasy na dvou kurtech, další 2 byly vyhrazeny pro 4 čtyřčlenné skupiny chlapců. Tentokrát počasí nenarušilo náročný program a kolem 15 hodiny jsme mohli zatleskat 4 nejlepším dvojicím. 1. semifinále mezi páry Bazáková/Pokorná a Pavlovská/Černíková dopadlo lépe pro první jmenovaný pár, ze 2. semifinále postoupil pár Perušičová/Makoňová, když porazil dvojici Svobodová/Zelenková. Poslední jmenovaná dvojice nakonec do posledního zápasu o 3. místo v turnaji z důvodu vyčerpání nenastoupila, 3. místo a bronzové medaile tedy vybojovala dvojice Pavlovská/Černíková. Z vyrovnaného finálového souboje vyšla nakonec vítězně v celém turnaji neporažená dvojice Baláková/Pokorná, Perušičová/Makoňová převzali z rukou zástupce BVC Žraloci Radky Krejčíkové stříbrné medaile.

Podobně se další brněnské dvojici podařilo projít vítězně celým náročným programem turnaje juniorů. 8 postupujících dvojic ze skupin si v osmičlenném pavouku nakonec rozdělili medaile takto:

  1. místo Tezzele/Rulíšek
  2. Džavoronok/Sedlák
  3. Kittel/Vašina
  4. Havlín/Melmuka

Domácí dvojice v turnaji dívek Benešová/Francová vybojovala 9. místo, Beneš/Pčola pak 5. místo, gratulujeme!

Děkujeme všem aktérům turnaje, jejich podpůrným týmům, rozhodčím i dobrovolníkům BVC Žraloci za vynikající sportovní atmosféru, fair play přístup a bezproblémový průběh celého prodlouženého víkendu v našem areálu. Těšíme se na Vás zase někdy příště a držíme palce do dalších bojů o body do republikového žebříčku i o medaile!

.

..