Juniorské stupně vítězů v Pňově-Předhradí

Ve dnech 5. a 6. června se v pňovském areálu konal další oblastní GALA Český pohár juniorů a juniorek. I přes velká vedra (kolem poledne a odpoledne až 35 stupňů) podávali hráči  a hráčky skvělé výkony a vskutku ze sebe vydali vše.


Turnaj se hrál systémem čtyřčlenných skupin, ze kterých postupovaly dvě nejlepší dvojice do pavouka na jednu prohru. Z páteční kvalifikace, do které bylo přihlášeno 12 dvojic v chlapecké části a 11 v dívčí, se kvalifikovalo 6 dvojic, které tak do sobotní hlavní soutěže vstupovaly již se dvěma až třemi odehranými zápasy.

V sobotní hlavní soutěži byl k vidění pohledný volejbal jak u chlapců, tak dívek. Velmi atraktivní podívanou slibovaly zápasy bratrské dvojice Džavoronok-Džavoronok, kteří ale nakonec ve čtvrtfinále podlehli dvojici Velich-Šulc. Příjemně překvapily také další dvojice, které se probojovaly z kvalifikace, zejména Mikulenka-Kunc, kteří obsadili 4. místo, a Kovařík-Kop, kteří skončili na 3. místě.  O prvenství v turnaji si to rozdali Velich-Šulc a znojemská dvojice Kasan-Dvořák, kteří v semifinále zdolali v třísetové bitvě právě Kovaříka s Kopem. Z napínavého finále, které skončilo kolem půl 9 večer,  vyšla nakonec vítězně dvojice Velich-Šulc poté, co udolali kluky ze Znojma v tie-breaku 12:10 (z důvodu vedra a množství zápasů byly sety zkráceny na 2 vítězné do 15 s tie-breakem do 10).

Zápasy dívek byly velmi vyrovnané a do čtvrtfinále postoupily ze skupin dvojice sester Trunečkových, Makoňová-Perušičová, Havlínová-Palinková, Šídlová-Horáková, Hřebenová-Kabátová, Honzovičová-Francová, Benešová-Šauerová. V prvním semifinále se utkaly Trunečková-Trunečková a Jandová se Šmídovou. Vítězně z tohoto semifinále vzešly Jandová se Šmídovou, které později ve finále vyzvaly Honzovičovou s Francovou, které porazily Šídlovou a Horákovou. Zápas o třetí místo byl opakováním zápasu ze skupiny a stejně jako ve skupině zvítězily sestry Trunečkovy a obsadili 3. místo. Finále proběhlo hlavně v režii plzeňské dvojice Jandová-Šmídová, které tak ve dvou setech ukončily vítěznou šňůru dvojice Honzovičová-Francová, které v konečném pořadí obsadily 2. místo.

Všem zúčastněným dvojicím děkujeme a přejeme mnoho zdaru do dalších turnajů.

 

BVC Žraloci/Ondřej Beneš

Kompletní porci fotek najdete tady