top of page
  • Obrázek autoraBVC Žraloci

Šamani na kolech aneb šest statečných v Kolíně

Ačkoliv loni starší hráči vč. Šamanů zahlásili pozvolný "phase-out" ze žraločí soupisky, podobně jako český phase-out uhelných elektráren, ještě (bohužel) neuzrál čas a i na jaře jim nebylo dopřáno přespříliš volna. V sobotu 25.05. však Šamani nahlásili cyklo závod RoadClassics, a Fíla tak podruhé letos zakusil jaké to je být nejstarší na place. Jeho vyslovení, že se cejtí "jako takovej šamanní potěr" bylo velmi trefné, jelikož jeho výkon na středu nesl náznaky šamanské hry. Jako druhý blokař ho doplnil Víteček, který rozhodně mezihrou, servisem a příležitostným útokem z kůlu nepřipomínal ortodoxního střeďáka. Nepřipomínal ho ani absencí bodového bloku. Obě tyto středová kladiva však úspěšně bořila řady kolínské obrany. Mladý pušky Davson a Honza se podělily o smeč a účko a oba se shodli, že ač 7 setů už zavdá důvod pro lehkou bolest v rameni, aspoň se člověk dostane pořádně do zápasu. To nás velmi těší, v příštích sezónách se snad " do zápasu" budou dostávat stále více. Druhou smeč obstaral Harley, který skvěle zvládl i složitější emoce, které někdy v zápasech s Kolínem prožívá a stabilní hrou byl týmu oporou. Tuto paletu bijců obsloužil na náhře Ondra.


První zápas po prohrané sehrávací první sadě Žraloci pečlivou hrou a zlepšeným servisem dotáhli do vítězného konce 3:1 na sety. Zvládli si dokonce dát pouze pivo na osobu a 4 klobásy do 6-ti v mezipauze, a byť druhý zápas opět místy tahali za kratší konec - v jednu chvíli dokonce museli čelit kouřovým signálům opozičních šamanů (rozjížděli oheň na narozeninový prase) - koncovky nakonec dopadly kladně (3:0).


Svorně jsme se rozloučili, někteří šli čumět na hokej, Fíla zamířil na oslavu, Harley doprovodil milou na Migy 21. Tuto květnovou sobotu nás tak potěšil nejen dobrý sport, ale i debakl Švédů, a nakonec zjištění konečného stavu píny. Tím pádem mi rovnou dovolte pozvat příznivce Žraločího počínání na šestkách na antukářskou rozlučku do Klubovny v Areálu u Jezera. Proběhne 08.06., srazy v 19:00. Antukáři na ní dojedou z finálového turnaje.


Na viděnou tam či na Polabské o týden dříve.


Zapsal O.Comments


bottom of page