• BVC Žraloci

Žraločí dvojboj v KP-2, aneb co můžeš odehrát dnes...

Po 14denní odmlce způsobené odloženými zápasy z důvodu nepřízně počasí se družstvo Žraloků utkalo o minulém víkendu doma s týmem Prasyl Mladá Boleslav. Do prvního zápasu jsme postavili mladý tým v čele s navrátilcem Ondrou na nahrávce, Jirkou Vinšem a uzdraveným Víťou na smeči, Martinem Hlavatým na universálu, Markem Harleyem na liberu, kapitánem Matějem a jediným matadorem na place Michalem Heřmánkem na bloku. Oba krutihlavové Petr s Pepou pak zůstali na lavičce. Kluci proti výborně, a především velmi kompaktně, hrajícímu soupeři předváděli dobrou a líbivou hru a snad jen díky trochu chybějícímu štěstí prohráli napínavé koncovky prvních dvou setů 23:25 a 25:27. Třetí set šel také ve prospěch soupeře, a tak po velmi dobré hře trochu zamrzela prohra 0:3.


Do odvety mladí rozhodli, že tam také pustí oba starce, ne snad proto aby něco změnili, ale hlavně aby na střídačce již nevytvářeli negativní atmosféru svými gesty a nevhodnými demotivujícími bonmoty (tolik citace z mladého tábora). Týmu však jejich příchod překvapivě pomohl a po opět velmi vyrovnaném průběhu zápasu jako v prvním duelu (jen s tím podstatným rozdílem, že jsme tentokrát koncovky setů vyhráli my) jsme slavili vítězství 3:0!


Sobotou ale pro nás víkendový hrací program neskončil, neboť na neděli byl naplánován odložený zápas s nováčkem z Církvice. Měli jsme z tohoto maratonu 4 zápasů během 2 dní trochu obavy, hlavní otazník visel nad naší regenerací, a tak nám přišlo vhod, že byl doma rodiči na poslední chvíli uvolněn alespoň jeden z našich dvou nadějných juniorů, Honza Filip (náš druhý adolescent David Beneš si plnil svoje povinnosti na kvalifikaci extraligy florbalu). Navíc dosavadní výsledky Církvice nás pasovaly do pozice favorita, a tak jsme chtěli získat všech 6 bodů. Myslím, že kvalitativně tento dvojzápas nenabídl našim příznivcům tak dobrý sport jako v sobotu, ale o to více nás těší splněný úkol dvou vítězství za 6 bodů po výsledcích 3:0 a 3:1. Tuto radost jistě nezhatí fakt, že většina hráčů, především těch zkušenějších, bude během pondělní cesty do práce muset minimalizovat jakýkoliv pohyb, aby nedošlo k úrazu.


Po víkendu jsme se tak vyšvihli v neúplné tabulce na 2. Místo a zbývá nám ještě odehrát poslední zápas podzimu, tuto sobotu 1. října od 10hod v Kutné Hoře proti místní Spartě, a pak odložený zápas v Benátkách n. J., jehož termín zatím není znám.

Všem našim fanouškům děkujeme za přízeň a zároveň se omlouváme za zmatky s odloženými zápasy a neúplnými informacemi ve VISu. O to více si vážíme toho, že na nás nezanevřeli a že i nadále vytvářejí milou atmosféru sobotního dopoledne v Pečkách!Několik fotek z obou zápasů je ke prohlídnutí zde.


Zapsal JB