• BVC Žraloci

Žraločí dvojice čeřila vody na Poděbradském jezeře.

Aktualizováno: 1. 8.

Uplynulou sobotu 11.června se do jednoho z turnajů Poděbradské ligy v beachvolejbale přihlásilo i Žraločí duo Martin „Hlavička“ Hlavatý a Jakub „Holča“ Holčík. Na toto klání bylo kvalitně zaděláno, pro Žraloky typickou, falešnou formou a na hře ve skupinové fázi to bylo znát. Hlavička, pověstný svým přihravačským umem, intenzivně dostával Holču do tempa, aby v případném pavouku byla již forma opravdová, nikoliv falešná.

Skupinu se po těžkých bojích přece jen podařilo ovládnout bez ztráty setu a mohli jsme tak vstoupit do bran vyřazovacích bojů. Jakožto vítězové skupiny nám padla do klína asi tříhodinová pauza, poskytující prostor k rozebrání zmíněného kvalitního příjmu na straně Hlavičky, a dokonce zbyl i čas na analýzu útočných pozic, jak těch standardních, tak především těch méně standardních, kupříkladu z oblasti koncové čáry. Holča mohl také nabrat potřebné psychické síly a rozdat pár rad, jak si poradit na příjmu, který se vskutku stal středobodem podaného výkonu.

V prvním i druhém kole pavouku jsme nad soupeři měli herní převahu a kvalitními výkony okořeněnými velkou porcí štěstěny jsme postoupili do semifinále. To se bohužel neslo v hesle: „Jak dva stateční nevybojovali titul v Poděbradech!“ Zápas totiž začal servisem soupeře, který jako první obrátil strategii a místo na Hlavičku směřovali systematicky své podání na Holču. Bohužel, Hlavička si v tento moment vybral asi šestibodové slabší okénko, a nejen na nahrávce vlastně nefungovalo vůbec nic. První set jsme tak prohráli rozdílem třídy. Druhý set již byl vyrovnanější, ale v koncovce se nás štěstí už rozhodlo opustit, a tak nás po dvou poněkud nešťastných setech čekal souboj o bronz. Závěrečné klání dne se pod taktovkou Holči opět neslo v naší režii a Holča výrazným výkonem dotáhl Hlavičku na bednu, za čež mu náleží všechna čest.


Děkujeme pořadatelům za krásný turnaj a těšíme se na případné další účasti!


Zapsal MH