• BVC Žraloci

Žraloci na ledě

Aktualizováno: 29. 8.

Úterý 23. srpna byl pro klub BVC Žraloci významným mezníkem v naší historii. Žraloci, kteří se do této doby věnovali výhradně letním sportům, totiž odehráli svůj první hokejový zápas v Rybníkové lize. BK Žraloci v sestavě Ondřej Beneš, Matěj Kudrna, David Beneš, se pod vedením zkušeného asistenta Kryštofa Kocánka, a o něco méně zkušenější kapitánky Anny Benešové, utkali s 5. týmem loňské soutěže Druhá lajna.

Příprava na zápas byla pečlivá, v týmovém autobusu se nastudovala pravidla a část týmu zajásala, že jejich běžný handicap, totiž střelba příklepem či vůbec proti brankáři, je tentokrát nebude brzdit. Asistent kapitána a zároveň ambasador Pilsner Urquell připravil jednu týmovou plechovku na stmelení, čímž se týmový duch jen upevnil a byli jsme připraveni na výhru.

Ta se nám ale po nástupu na led rychle začala vzdalovat. V prvních minutách jsme rychle zjistili, že nastudování pravidel nám nebude k ničemu a střílení branek zpoza půlky je nejen povoleno, ale také často využíváno. Inkasovali jsme rychle několik branek a naše odhodlání zchladlo stejně rychle jako naši fanoušci, Žraločí ultras, toho dne na tribuně zatoupenými bratry Benešovými a klubovým maskotem Romanem Šimečkem. K zastavení soupeře nepomohlo ani pár obětavých pádů naší kapitánky, která zahájila taktiku „zalehni puk a nedostaneš gól“, jejíž jediným výsledkem byl ale pouze lehký otřes mozku. Poté jsme ale zařadili druhý stupeň a trpělivou hrou, rychlým bruslením a šikovnou hrou dvojice Kocánek, Beneš O. jsme pomalu začali soupeře dotahovat. K výše jmenovaným se gólově přidal i Beneš D. a neprostupnou obranu zařídil Máťa Kudrna. Týmovým výkonem jsme tedy zakončili první půli rozdílem 7:9.

Posilněni silným závěrem první půle jsme vlétli do té druhé. Soupeř se, ale nenechal zastrašit, znovu ukázal zkušenosti s malým hřištěm, a také díky notné dávce štěstí se mu podařilo odskočit znovu o několik gólů. Žraločí ploutve ovšem znovu zabraly a díky šikovnosti našich hráčů jsme opět manko stáhli. Soupeř se však nenechal rozhodit. Závěrečné minuty kontroloval dlouhými přihrávkami puk a nepustil nás ke hře, tudíž jsme už nestihli gólovou mezeru docvaknout a zápas skončil prohrou 18:22.

Nezbylo než podat ruce a jít s věrnými fanoušky probrat těžkou prohru k onomu plzeňskému pulitru do Lokalbloku u Portheimky. Ostřílení kmeti i mladí hoši se shodli, že největším problémem byla chybná taktika, nezkušenost s malým hřištěm i menším počtem hráčů. Přeci jen, celý tým je zvyklý spíše na velký hokej pod křídly týmu z Generali. Příští úterý tak v dalším zápase budeme o kus moudřejší a uvidíme, jak se nám podaří překvapit aktuálně 1. tým tabulky Off Ice Rats. Pro všechny Žraločí ultras začínáme tentokrát v dřívějším časovém slotu, tedy v 18:30 na stadionu Icerink ve Strašnicích!