• BVC Žraloci

Žraloci ukousli první jarní výhru.

Aktualizováno: 24. 4.

Do prvního zápasu sezóny jsme vstupovali s obavami. Po čtvrtečním tréninku by totiž našemu týmu hravě odolával i prázdný kurt. Obavy se částečně rozplynuly po zjištění, že soupeř přijel pouze v šesti. Kolín postihla marodka a ambice ve vyšších soutěžích, které vyřadily některé jejich známé dělostřelce. Po rychlé rozcvičce jsme domluvili dřívější začátek, a tak jsme první set ukončili výhrou již po 12 minutách a navíc ještě před desátou hodinou. Dřívější začátek utkání rozhodil skalní fanoušky i legendu pečeckého volejbalu Petra Kladiva, který přebral zapisování utkání od členů týmu až v druhém setu. Do druhého setu jsme vstoupili v zahajovací sestavě, abychom případně zkrotili útok hostí a bezproblémově jsme druhou sadu ovládli. Do dalšího setu jsme prostřídali a na antuku jsme vpustili nováčka v týmu Vojtu Kudrnu. Vedl si skvěle a připsal si bodové bloky a jedno eso a úspěšně se zapojil do krásného výkonu, který přinesl pohodové vítězství ve třetím setu a prvním zápasu jarní části sezóny. Přestávka byla naplánována na 20 minut, během kterých jsme upravili hřiště a zhostili se společenských rozhovorů se skalními fanoušky, a už jsme bez rozcvičení byli v druhém zápasu. V prvním setu jsme díky přesnému podání, hře bez chyb a koncentrovanému výkonu vyhráli rekordním rozdílem 25:6. V dalším setu bylo znát, že jsme se v předešlé sadě moc nerozehráli. Setřely se rozdíly a hráli jsme vyrovnaný set až do chvíle, než zkušený univerzál Martin Hlavatý připomněl kapitánovi možnost vzít si time-out. Po zklidnění během time-outu a motivaci z úst Koudyho jsme se utrhli, nenechali jsme si zdramatizovat koncovku a vyhráli jsme i tuto sadu. Ve třetím setu se stále srovnávaly rozdíly a byl to nejvíce vyrovnaný set celého hracího dne. Precizním blokem a perfektní hrou v poli jsme vyhrávali dlouhé výměny, což bylo tím rozdílem, který nám přinesl výhru v posledním setu. Velkým pozitivem celého dne byla možnost široké rotace hráčů, a věřím, že jsme každý lépe připraven na nadcházející boje. Cíl máme jasný, probojovat se do závěrečného turnaje o první příčky v kraji.

Pňov-Předhradí vs. Kolín - 3:0 (25:15, 25:14, 25:11), 3:0 (25:6,25:19,25:21)

Sestava: Beneš V., Heřman M., Hlavatý M., Holčík J., Kudrna M., Kudrna V., Rozehnal J., Vaněk F., Žmuda M.

Fotky si můžeš prohlédnout zde.

Další utkání odehrajeme 7.5. v Benátkách nad Jizerou od 10.00. Bude to souboj o první příčku v tabulce.