top of page
  • Obrázek autoraBVC Žraloci

Žraloci ve svém živlu na Pirátském 4+2 v Pečkách


19.08.2023 se konal již 12. ročník mixového, volejbalového turnaje v Pečkách na dráze. Jako už tomu tak bývá, nesměl chybět tým Játra staré dámy, který si v trochu improvizované sestavě jel užít oblíbený turnaj. Hned na začátku turnaje nás opět potkalo štěstí v podání úžasného losování, kdy jsme šli losovat jako první tým v domnění, že máme velkou šanci vylosovat skupinu hrající na antuce. Neúspěšně. Tím naše prokletí umělé trávy ve skupině pokračuje a série ročníků narůstá.


Ze zachmuření z umělky povstalo ovšem velké hecování a touha vylézt ze skupiny z prvního místa, abychom se na antuku také koukli. Ve skupině jsme narazili na poměrně zkušené soupeře, ale oba zápasy jsme zvládly dobře, i když druhý zápas jsme vyhráli až na body. První ze skupiny postupoval rovnou do čtvrtfinále, které jsme k naší smůle opět odehráli na umělce. Překvapivě to byl zápas o dost lehčí než ve skupině, a soupeře jsme zdolali bez větších problému. Semifinále nás už konečně čekalo na antuce, a ještě k tomu s naším oblíbeným rivalským týmem Bojkot. První set bohužel proběhl tragicky a prohra 20:25 nás velmi mrzela. Do druhého setu jsme si řekli, že teď musíme fakt začít hrát, a hlavně se nebát. Jak bylo řečeno, tak bylo vykonáno a druhý set šel na náš vrub po stavu 25:16. K našemu štěstí se stále hrálo na dva hrané sety a bodový zisk naznačoval, že Játra můžou začít ladit formu na finále. Jelikož jsme dbali pečlivě na pitný režim – po každé výhře se odměňovali divně zeleným pitím v moc malých plastových kelímkách – a finálový zápas se hrál jako poslední toho dne, naše předčasné jmenování se vítězi po každém kelímku se ukázalo jako poněkud nemoudré. Soupeř nastoupil do finále se zřejmou zkušeností z takovýchto turnajů (pozřeli méně kelímků), využili naší mladické nerozvážnosti a zdolal nás v obou setech 25:15.


Ačkoliv těsně po zápase bylo zklamání znát, během vyhlášení a přebírání krásných cen za 2. místo se radost ze hry a pěkného dostavila. Zhodnocení celého dne je jednoznačné: jen houšť takových turnajů a jen houšť takových organizátorů jakými holky umějí být!


Moc děkujeme volejbalu Pečky za krásný turnaj, v krásném a milém prostředí kam se vždy rádi vracíme!


Sestava: Koudy, Fíla, Harley, Víteček, Lenka H., Kája K., Bára M.


Zapsal: Harley

bottom of page