• BVC Žraloci

Žraloci vezou důležité body z Benátek

Za již tradičně pěkného jarního počasí jsme minulou sobotu nastoupili k důležitému zápasu o první místo ve skupině proti týmu Benátek. Ty oproti minulým letům výrazně pozměnily složení týmu, kde zůstala "stará osa" pouze třech hráčů, doplněná exstraligovými juniory. Naše sestava byla taktéž téměř kompletní, a tak se vcelku zaplněná tribuna těšila na hezký sport. A ten se vskutku hrál!

Žraloci nastoupili ve složení Slávek na náhře, Michal Heřman universal, Harley na liberu, blok obstarali Matěj s Koudym a na smeči Petr Beneš a Holča. Na střídání byli připraveni Filip a hrající kapitán Pepa.

Zápas jsme zahájili sebevědomě a po sérii vydařených servisů Holči a dobré obraně jsme se ujali vedení 7:0. V průběhu setu nás sice Benátky dostaly pod tlak, ale bylo důležité, že jsme jej ustáli a v koncovce byli šťastnější. To se ukázalo jako klíčový moment celého zápasu, který jsme pak v pohodě dotáhli do přesvědčivého vítězství 3:0.

Ve druhém zápase, se stejnou sestavou, jsme také celý první set vedli, v koncovce ještě 22:20, ale nakonec jsme již neuhráli ani bod. Byla to škoda, neboť tím jsme soupeře dostali na koně a oni pak svoji dobrou hrou již zápas nepustili.

Vezeme z Benátek 3 body, pro které jsme si přijeli, a tak i po prohře ve druhém zápase zavládla spokojenost v našich řadách. Ještě důležitější je ale poznání, že tým předváděl velmi kvalitní hru, se kterou můžeme bez problémů konkurovat i nejlepším týmům v kraji. Všichni naši hráči, s výjimkou trenéra, podali nadstandardní výkon v čele s Michalem Heřmanem, který byl nejlepším hráčem na hřišti.

Do konce soutěže zbývají ještě 2 dvojzápasy, doma s Kutnou Horou a pak zřejmě zápas o druhé postupové místo v Mladé Boleslavi.

Bohužel Kutná Hora nemůže nastoupit k zápasu v termínu 14.5. a jelikož nabídli pouze jednu nevyhovující alternativu, zápas bude skrečován.