• BVC Žraloci

BK Žraloci vyhlašují útok na bednu v Rybníkové lize

Aktualizováno: 30. 9.

Rybníková liga je v plném proudu a v současné chvíli odehrál nováček sezony – BK Žraloci – již šest utkání. Po řekněme ne tak úplně vydařeném vstupu do sezony, který by se dal přirovnat aklimatizaci hráčů NHL na reprezentačních akcích, se tým vzchopil a naskočil na vítěznou vlnu.


Po třech úvodních prohrách se Žraloci dočkali prvních tří bodů proti týmu ICERINK, který v minulé sezoně obsadil druhé místo. To, že mají více hráčů a údajně proti nám stál tým „B“ rozhodně nic nemění na našem solidním výkonu, kdy jsme už konečně pochopili, jak se tato liga hraje. Přišla tak zasloužená výhra 24:12 a první tři body v tabulce. Důležité zmínit, že posledních pár minut jsme zvolili taktiku beton, nebo jak zmínil Víteček: „ve FIFĚ se tomu říká zaparkovat autobus“. Našim betonářem, na kterém si protihráči vylámali zuby, nebyl nikdo jiný než Petr Fišer ml.


Formu jsme potvrdili hned další úterý proti týmu HC DUKLA CITY, kterému se letos nedaří a aktuálně mají pouze jednu výhru. Jednalo se o taktický boj, kdy jsme krátce po začátku zápasu prohrávali o 4 góly, jelikož taktiku beton zvolil tentokrát soupeř. Nepanikařili jsme a kvalitním bruslením jsme si byli schopni vytvořit šance, a nakonec jsme tempo zápasu udávali my. Výhra 16:11 a máme šest bodů!


Včera nás čekal zápas proti ESA, který do té doby hájil 4. místo a dokázal porazit tým OFF-ICE RATS, kterým aktuálně patří první příčka, porazili nás a jsou jedním z favoritů soutěže. Těžko soudit v jakých sestavách týmy proti sobě hráli, ale už při rozbruslení, na kterém jsme se jaksi nedotkli ani jednou puku, bylo jasné, že v zápase bychom měli mít navrch. To se potvrdilo v prvních minutách, kdy jsme vedli vysoko 8:0 a v podstatě bylo rozhodnuto. Velké poděkování patří také Vendě, která po delší absenci vůdce hooligans Petra Beneše povzbuzovala Žraloky a nedovolila nám polevit. Jednalo se o kontrolovaný zápas, kdy jsme se všichni dostali na listinu střelců a drtivá výhra 25:8 potvrzuje aktuální formu. Bohudík pro soupeře neneaskočil tentokrát do zápasu Matěj Kudrna, kterého bohužel zdržely pracovní povinnosti, a který by svým vířivým pohybem ještě přiložil pod už tak dost rozpálený kotel.


Plány do konce sezony po zápase shrnul vůdce obranných řad Petr Fišer ml.: „Tak určitě jsme rádi, že se nám právě daří a porážíme soupeře jednoho za druhým. Štěstíčko je na naší straně a nemáme v plánu polevit. Nic, než vítězství do konce sezony nebereme a věřím, že máme na to být na konci mezi TOP 3 týmy. HRRRR!


Kdo se ještě nebyl podívat na Žraloky, má šanci to změnit hned příští úterý. Zápasy se vždy hrají ve dvou blocích, od 18:45 nebo 20:00. Bohužel v tuto chvíli Vám nepovím, který z časů se Žraloků bude 4. října týkat, jelikož rozpis je aktualizován průběžně na webu ligy: www.rybnikovaliga.cz. S jistotou Vás však mohu pozvat na pozápasové pivo do Lokálbloku nebo restaurace U Sousedů, kde kromě piva dojde i na elektronickou tužku a případně pozápasovou tiskovku.Sportu zdar, hokeji zvlášť.


Zapsal: Kryštof Koci Kocánek