top of page
  • Obrázek autoraBVC Žraloci

Důstojné zakončení šestkové sezóny 22/23

O minulém víkendu proběhl závěrečný turnaj soutěže přeboru Středočeského kraje (KP-2), který se odehrál v pomyslné “Mekce” výkonnostního volejbalu v Dobřichovicích. Náš tým obsadil po dlouhodobé části 3. příčku a tak společně se čtvrtou Kutnou horou se kvalifikoval právě do tohoto turnaje o konečné 7-14. místo v celé soutěži. Našimi soupeři ve skupině byly týmy Dobřichovic C a Lázně Toušeň.

Po dvou výhrách (2:1 a 2:0) jsme postoupili do pomyslného finále, tedy zápasu o konečné 7. místo v kraji. Tam jsme narazili na silný a sebevědomý tým VK Rakovník. Po dvou velmi vyrovnaných setech nakonec musel rozhodnout tie-break. Vedli jsme 12:10, abychom po třech nevynucených chybách prohrávali 12:13 a poté museli odvracet několik soupeřových mečbolů. I my jsme měli několik mečbolů a nakonec se set protáhl až do stavu 20:19, kdy navrátilec Martin Hlavatý, rozpomenuvší se na svá brankářská léta, úžasným zákrokem v poli (pro ostatní spoluhráče naprosto nečekaným) získal možnost zápas ukončit a svojí následnou smečí tak i učinil! Hochy z Rakovníka jsme tak v tie-breaku šťastně udolali a v konečném účtování celé soutěže obsadili 7. příčku.

Všechna čest také náleží chlapům a dámám z Dobi, kteří na sebe vzali organizaci a pohostili nás ve svém krásném areále, který jim můžeme všichni tiše závidět. Dámy, Same, Jardo a všichni ostatní, díky!

Co se hodnocení sezóny, na to je jistě stále brzy. Rozhodně však proběhne na závěrečném posezení v Předhradí na hřišti v pátek 16.6., kam jste všichni srdečně zváni. Je určitě potřeba, abychom si zodpověděli pár zásadních otázek, jak a zda vůbec budeme v příští sezoně pokračovat, a pokud ano, pak v jaké sestavě.


V pátek večer se na Vás všichni těšíme na terase U Tří Borovic.


Zapsal JB


Celkové výsledky finálové části zde.


Na fotce shledání poloviny týmu Befiko - postrach antuk středního Polabí a okolí, který působil mezi lety 1986 a 1992.

Zleva - Josef Beneš ml., Jakub Koloušek, Petr Beneš
bottom of page