top of page
  • Obrázek autoraBVC Žraloci

Deštivý morálek, aneb Polabská #1 (muži)

Mezi obyvateli Pňova-Předhradí a okolí, které v sobotu 01. června v šest ráno vzbudily ostře bubnující dešťové kapky, byli i organizátoři Polabské #1.Naštěstí se však déšť postupně uklidňoval a pomalu se trousícím hráčům se tak notně ulevilo. Ovšem pouze do momentu, než přišla první podání.Od té chvíli až do skupinové fotky po skončení turnaje bez přestání, byť v různých intenzitách, pršelo.Oblaka přinášející srážky v opakujících se vlnách se nepodařilo rozehnat ani trojici armádních letadel z Čáslavi (2 stíhačky a jeden velký dopravní letoun). Jak poznamenal Miloš, "asi maj zas prachy, tak lítaj".

 

Z původních osmi - Fišis zbaběle ujel do Chorvatska a Kamil si pohmoždil rameno - se tak sedmero dvojic muselo prát nejen se sebou, ale i věčně mokrým a stále více nacucaným míčem. Pořadatelé navíc vytáhli ze skladu archivní Mikasy, se kterými se hrála světová série mezi lety 2005-2008, což hru také zpestřilo. Hra na 3 vítězné sety do 11-ti byla již zaběhlou samozřejmostí. Když se pak navíc všichni vysvlékli do trenek, s úmyslem ušetřit suchá trika, celé to deštivé panoptikum bylo dokonáno.

 

Přesto však všichni ani jednou nezaváhali, když došlo na vyvolání jejich zápasu. Čtyřčlenná skupina si na kurtě v úvodní fázi pobyla o zápas déle, zatímco dvojice z tříčlenné už seděli ve vyhřáté Klubovně na luxusní polívce. Do semifinálového křížku šli po dominantních výkonech z prvních míst ve skupinách Víteček s Matějem a Pepa s Toufym. Po tuhých bitvách je doplnili Petr s Martinem a Hlava s Matějem. Zbylá trojice dvojice utvořila skupinu o umístění.

 

Obě semifinále a následné zápasy o 3. a 1. místo poté proběhly v rychlém sledu. Nejlépe z finálových bojů vyšli Víteček s Matějem, kteří v finále porazili Pepu B. s Toufym. Naštěstí.


Celkově tento den nabídl slušný amatérský volejbal a je na místě vyslovit také úctu před hráči, jakým způsobem k turnaji přistoupili. Rozhodně to nebyl den jako z plakátu, ačkoliv nakonec mohl klidně být, a je vlastně škoda, ba dokonce možná chyba, že se na nějakém plakátu neobjevil.

 

Děkujeme všem za účast, pí. Jitce za super zázemí a papání a na viděnou na dalších turnajích ve středním Polabí.

 

Zapsal O.


Fotostřípky od Máti najdete ve fotogalerii.
Comments


bottom of page