• BVC Žraloci

Dvě velkolepé premiéry, aneb střídání generací.

V sobotu 3. září vypukla nová sezóna volejbalistům Žraloků. A hned si naložili pořádný náklad. Kromě prvního kola na půdě Kolína se rozhodli obsadit také mistrovství republiky klubů v beachvolejbale. Toho se zúčastnili Martin Hlavatý, Ondřej Beneš a Michal Růčka. Když k tomu připočteme rozsáhlou marodku v podobě zranění Koudyho, Filipa a absenci Heřmánka, tak měli Žraloci problémy sestavit šest zdravých chlapů na vál.

Jako prozřetelné se ukázalo zařazení nových mladých tváří na žraločí soupisku. Honza Filip a David Beneš se ukázali ve výborném světle, ale nepředbíhejme.

Do základu v prvním zápase nastoupili Žraloci v následující sestavě:

Sláva na nahrávce, na univerzálu Víťa, na bloku Máťa s Pepou B. a na smeči musel vypomoci jindy libero Harley a Petr B. Honzík s Davidem byli připraveni na střídačce.

Po oboustranně rozpačitém úvodu prvního setu se první oklepali Žraloci a když přestali kupit elementární chyby, dovedli s přehledem set do vítězného konce. Na začátku druhého setu zaúřadoval Sláva na servisu a Žraloci brzy vedli 5-0. Místo toho, aby soupeře dorazili, naopak polevili v pozornosti a nechali soupeře rozehrát. Výsledkem byla ztráta setu v koncovce. V následujícím dějství se Žraloci nedokázali vyrovnat nadšeně bojujícím domácím a set rovněž ztratili. Do čtvrtého setu nastoupil David na smeč místo Harleye a tento překvapivý krok pomohl Žralokům k zastavení nadvlády Kolína na hřišti a posunul zápas do tie‑breaku. Ten však Žraloci ztratili, když byli horší na přihrávce i na útoku.

Po dlouhém, ale prohraném prvním zápase se před Žraloky rýsoval těžký úkol. Po pěti setech starší hráči Žraloků, zejména Petr, postrádali sílu, a tak se před Žraloky rýsovala další prohra. Hrající trenér Pepa naštěstí udělal několik změn v sestavě. Harley se vrátil na libero a místo něj nastoupil do základu na smeč Honza Filip. Do týmu zavál svěží vítr a Žraloci urvali první set druhého zápasu pro sebe. Na začátku druhého setu, kdy Sláva vysunul střelbou do kůlu Petra, který před tím přihrával servis soupeře uprostřed hřiště a ve svém zbědovaném stavu nebyl schopen balon ani přendat přes, došlo k hlasité výměně názorů a Sláva na výtku Petra reagoval, že už to vícekrát neudělá. Pepa na situaci reagoval velice citlivě a nabídl Petrovi střídání za jeho syna Davida. A tak došlo k památnému okamžiku střídání generací. A nutno dodat, že změna zabrala. Hráči na hřišti se díky absenci „starého bručouna“ Petra uklidnili, příkladně bojovali a mladíci dokonale využili svou šanci. Honza v závěru druhého setu ukázkově loboval svou slabší levou rukou po lajně a důležitý balón složil. David si zase v průběhu třetího setu pohrál s obranou Kolína, když „beachově“ loboval do volného místa po dlouhé diagonále. Ostatní hráči na hřišti mladíkům bezvadně pomáhali, zlepšili hru v poli a byli to naopak Žraloci, kdo využili únavu soupeře. Sečteno a podtrženo, druhý zápas skončil jednoznačným vítězstvím Žraloků 3-0. Další dobrou zprávou byl i výkon Víti, který po dlouhodobé nemoci vypadal už k světu a při síle, když tvrdil muziku na útoku i smečovaném servisu. Harley ukázal, že umí být přínosem na svém postu libera. Slávek, Máťa i Pepa odvedli solidní odpovědné výkony, a tak v táboře Žraloků nakonec převládá spokojenost se získanými čtyřmi body.

Příští týden mají Žraloci volno. Odložili si utkání s Církvicemi na konec září kvůli vrcholu beachové sezóny v podobně tradiční Dosmečné. Fanoušci tak mohou vidět své oblíbence až v sobotu 17. září na hřišti v Benátkách nad Jizerou.