• BVC Žraloci

Hořké zakončení podzimní části KP-II

V posledním podzimním kole nás čekali borci z Kutné Hory. Tým, který v minulých sezónách obýval spíše zadní místa tabulky, ale který tuto sezónu předvádí výborné výkony. Tým hrající na historické půdě, hřišti hned za Kamenným domem v centru Kutné Hory, což je mimochodem zřejmě jeden z nejhezčích kurtů, na kterém jsme doposud měli tu čest hrát. Je úsměvné, že ačkoliv je to naše 4. sezóna v KP-2, odbyli jsme se tento víkend na tomto dvorci premiéru.


Do utkání jsme nastoupili v prořídlé sestavě, hráčů bylo dostatek, problém byl však s pozicemi. Dva nahrávači Ondra a Slávek, smečaři Vítek, Fíla, Péťa B. a mladík David B., libero Harley a střeďák Maťa. Do prvních dvou setu jsme tedy posunuli Ondru na střed a Víťu na univerzála. Bohužel v prvních dvou setech, možná zaskočeni historií místa, jsme nedokázali předvést nic volejbalového a úvodní sety jsme prohráli. Ve třetím setu došlo na rošádu pozic. Ondra se posunul na náhru a Slávek na střed. Tato změna vydržela až do konce dne. Od třetího setu jsme bojovali, a přes nekonečné výměny jsme zápas otočili a urvali v tiebreaku.


Po krátké pauze jsme naskočili do druhého zápasu, ve kterém nastal jak volejbalový, tak psychický rozklad mužstva. Vůbec se nám nedařilo hrát týmově, zatímco výkon soupeře gradoval. Nebyli jsme s to přijít na recept, jak složit balón přímo na zem. Příčiny lze nejspíš hledat v jakési celkové vyčpělosti, či snad v parametrech hřiště, ale nejvíce ve skvělé hře v poli ze strany našeho soupeře. Snad jediným pozitivem byl větší přísun času na hřišti pro Davida Beneše, který se s tím perfektně popasoval a připsal si i nějaké body a jedno eso z podání. Započaté střídání generací tak možná po zimně nabere ještě více na obrátkách. Po vítězném prvním setu jsme tak poměrně jasně druhý zápas prohráli.


BVC Žraloci Pňov-Předhradí – TJ SPARTAK Kutná Hora

3:2, 1:3


Termín přeloženého zápasu s Benátkami n. J. není v tuto chvíli znám, nicméně snahy najít podzimní termín probíhají. Dost možná však utkání s Kutnou Horou uzavře podzimní část sezóny, což by znamenalo přezimování na 3. místě v tabulce za právě Kutnou Horou (16b.) a vedoucí Mladou Boleslaví (26b.).


Tento fakt znamená nevyhnutelné. Přišel čas vybrat pínu, koupit sud, a uspořádat antukovou besídku v Klubovně U Ručouna. Ta se uskuteční 12. listopadu, a i když oficiální pozvánka bude ještě zveřejněna, už teď bychom rádi pozvali všechny příznivce pňovského volejbalu na pivo a kus řeči o tom, jak tento krásný sport v příštím roce zase pousnout v Polabí o kousek dál.


Tak na viděnou v listopadu nebo na antukových i pískových kurtech!

Zapsal MK & O.