• BVC Žraloci

Jívák po pětatřiceti letech


Poslední červencovou sobotu se náš žraločí šestkový tým zúčastnil coby přípravy na nadcházející sezónu tradičního osadního turnaje na Jíváku. Nastoupili jsme v nekompletní sestavě, chyběla celá řada opor, o to snadnější bylo do kádru zařadit mladou krev Davida Beneše na libero a navrátilce krajánka Ondru na náhru. Turnaje se po deštěm zpožděném začátku zúčastnilo 6 týmů rozdělených na 2 skupiny po třech. Nutno podotknout, že úroveň týmů byla velmi dobrá.


Ve skupině jsme všechny zápasy vyhráli bez zaváhání 2:0. Jedinou kaňkou tak do té doby bylo zranění střeďáka Koudyho, který má zlomené kůstky v dlani, což ho vyřadí s potřebnou rehabilitací na 5-6 týdnů ze sestavy. Spanilá jízda pokračovala i v semifinále, kdy jsme po dobrém výkonu porazili extraligový tým U20 z Nymburka. Náš finálový soupeř, domácí tým Jíváků, nastoupil v kombinované sestavě pod vedením příbramského ligového universála Hulpacha s maximálním úsilím nechat putovní broušený pohár na domácí půdě. Hrál se moc hezký volejbal, v koncovce 1. setu byli šťastnější Žraloci, ve druhém naopak soupeř, a tak se rozhodovalo až v tiebreaku. V něm Žraloci několikrát nesložili důležité body a prohráli 15:11.


Absolvovali jsme velmi dobrou přípravu, začlenění mladé krve se podařilo, poděkování patří pořadatelům za bezvadně zvládnutý turnaj, Koudymu přejeme brzké uzdravení a návrat na kurt a všechny naše příznivce zveme na 1. kolo podzimní sezóny, aktuálně naplánované na 3.9. 2022 v Kolíně.

Zapsal JB