• BVC Žraloci

Kurty 1 & 3 už padly do zimního spánku

První ze dvou zazimovacích brigád proběhla podle plánu uplynulou neděli (02.10.) dopoledne. Vyjma Aničky, která do půl 11. doprovázela mši v kostele Nanebevzetí Panny Marie, se účastníci dostavili na čas, a tak se mohlo ihned začít.


Narozdíl od minulého roku se rada starších, v čele s Mildou (od teď známým pod přezdívkou Mašín), letos rozhodla problematické kurty 1 a 3 co nejdříve přikrýt plachtou. Cílem je zamezit vniknutí jehlíčka do svrchních vrstev písku a zjednodušit tak jarní aktivaci areálu. Ačkoliv nějaké to jehlíčko už na písek padlo, brigádníků byl naštěstí, i trochu kupodivu, hojný počet a rychle se s touto patálií vypořádali. Následné plnění pytlů s pískem (stačí 5 lopat!) a pokládání plachty by mohlo případnému pozorovateli připomínat cokoliv od divadelní komedie ze surfařského prostředí až po start nafukovacího balónu. Ano, vítr nám nebývá přítelem ani při hře na kurtu, natož při jeho zazimování. Nicméně efektivní dělba práce a nezdolná pracovní morálka nakonec obstály a nám tak nic nebránilo zasednout při podzimním sluníčku do klubovny a uhasit žízeň jednou či více sklenicemi piva. Tedy až na Hlavu, kterému v danou chvíli pivo nezapadalo do spletitého plánu, jak se vyvléci z nepříliš krotké kocovinky.


Žraloky, kteří tentokrát nemohli, či nechtěli, vyzýváme vlídným slovem k iniciativě při dalším kole zazimovávání areálu, které proběhne v následujících týdnech. Zbývá:

– sklidit saka a lajny z kurtů 2 a 4,

– protřídit a uklidit/vyklidit obsah garáže,

– vyčistit okapy.

Všechny činnosti prosím koordinujte s Mašínem Mildou. Jeho telefon je dostupný zde.


Žralokům, kteří se přišli postarat o domácí kurty všechna čest a velký dík!
Fotodokumentaci jak (ne)manipulovat s plachtou za větru naleznete zde.
Zapsal O.