top of page
  • BVC Žraloci

Memoriál Jindry Kratochvíla zná své vítěze!

Aktualizováno: 4. 5. 2022

Uplynulou sobotu 30.04. na čarodějnice došlo v areálu BVC Žraloků v Pňově–Předhradí k 21. ročníku Memoriálu Jindry Kratochvíla. Ačkoliv letos připadnul termín na duben, a tak z rána bylo přece jenom ještě lehce frišno, Jindra se za nás tam nahoře opět přimluvil a zařídil krásný slunečný den. Po uctění jeho památky minutou ticha, která plynule přešla do skandování “Jiiindra Kratochvíl!", tak mohlo úvodní klání sezóny vypuknout.

Do turnaje se přihlásilo 12 týmů, povětšinou trojic. Ovšem někteří, vědomi si své kolísavé fyzické formy po dlouhé zimě nebo případné nutnosti nakojit své ratolesti, složili raději čtveřice a mezi sety, ba dokonce v průběhu nich, se občas prostřídali. K podmínce, která platila pro každý tým, tedy mít na kurtě vždy minimálně dítě U17, ženu, či osobu starší 50 let, přistoupili účastníci různě. Například v rodinném týmu Druhý dech z Předhradí alternovaly po boku Ondry jeho žena Martina a obě dcery Anežka (13) a Kája (11), které tak přinejmenším vyrovnaly rekord pro nejmladšího účastníka Memoriálu. Na druhém konci věkového spektra pak generaci Žraloků zakladatelů kvalitně zastoupili Milda (67) a Jitka (se neříká), kteří i přes vyměněné koleno a bolavé achilovky všem dokázali, že do volejbalového důchodu se ještě rozhodně nechystají. Navíc, když Milda už dostal dopis s termínem na výměnu i svého druhého kolena. Oči těch, kteří válčí za Žraloky v soutěži KP–2 sledovaly také se zájmem výkony Davida Beneše a Honzy Filipa, a všichni dozajista v nitru přemítali, zda-li nenastal čas tyto hochy zařadit na soupisku a trochu tak omladit a prohloubit kádr. Časem by hoši mohli také naskočit za Žraloky v rámci MČR Klubů v Beachvolejbale. No, uvidíme, i přes podané výkony je jisté, že oba diamanty bude zapotřebí ještě pořádně vybrousit.

To, že krajský přebor není jen tak ledajaká soutěž se promítlo i do výsledkové listiny. Na stupních vítězů totiž vystoupalo hned několik členů letošního kádru. Ze zápasu o třetí místo vyšel lépe tým Játra Staré Dámy ve složení Honza Filip, Verča Husová, Harley a Ondra B, kteří v tiebreaku poněkud překvapivě zdolali Hlavu a spol. Hlava totiž na letošní Memoriál vyzval Leu (za svobodna Šimková) a vzkřísil beachvolejbalový um dalšího z místních borců, Petra Malého. Takto silný tým na 4. místě jenom poukazuje na vysokou úroveň, která letos na Memoriálu panovala. S druhým místem se po třísetové, finálové bitvě musel smířit tým ŠudliMudli, který leckdo šacoval na vítěze. Tým z Osečka ve složení Bára Skoumalová, Jirka Vinš a Vojta Kudrna totiž turnajem procházel velmi elegantně. Ovšem dvojice antukářů, Filip Vaněk a Míra “Koudy” Žmuda, které doplnila Jana Pátková, jejíž finálový výkonem podpořil z tribuny i manžel Pavel, se nedala a udržela turnajovou neporazitelnost. Tým Nevím tak zaslouženě bral celkové prvenství v turnaji a mohl nad hlavu pozvednout pohár Jindry Kratochvíla. Nezapomnělo se ani na dva narozeninové oslavence, Jirku Vinše a Pepu Beneše, kterým celý areál na závěr slavnostního ceremoniálu svorně za skandování jejich jmen popřál a předal dorty. Ty jim samozřejmě následně opět celý areál zbaštil. Takto zakončené úvodní slovo sezóny 2022 už pak zbývalo jen pořádně rozebrat v Klubovně U Ručouna. Samozřejmě s pivem, vínem a něčím k zakousnutí z dílny Lenky a Bláži, které nás celý den ohromovaly nejen svými výkony, ale i neskutečným zázemím, které ve spolupráci s Kačkou D., Jitkou D., Verčou H., Petrou K. a Martinou M. všem neochvějně poskytovaly. Všem tímto děkujeme. Posezení se táhlo až do noci, podpořené improvizovanou produkcí hudebně zábavní formace Krysy, která i přes rozladěné pianino, díru v kajonu a únavu z turnaje zvládla zanotovat pár známých melodií. Na plánovanou návštěvu Pňovského ohně, který v areálu Dušana Pavlíčka každoročně zapaluje místní sbor dobrovolných hasičů, tak letos ani nedošlo. Snad za rok. Děkujeme všem zúčastěným hráčům a divákům, kteří letos vytvořili mohutnou kulisu, kterou náš areál několik posledních let na Memoriálu postrádal!

Sláva vítězům, čest poraženým, duši klid a tělu sílu! BVC Žraloci.


Několikero fotek naleznete zde.


Zapsal O


bottom of page