top of page
  • BVC Žraloci

Pečky na dráze 2022

Aktualizováno: 31. 8. 2022

Letošní, 11. ročník mixového turnaje 4+2 v Pečkách na dráze se konal v trochu netradičním termínu 20. srpna a Játra Staré Dámy si ho opět nemohl nechat ujít. Tento tým složený před lety z iniciativy Marka Harleye Strnada letos přivítal do svých řad také Honzu Filipa, který tak konečně mohl naskočit vedle písku také na hřiště antukové, tolik známé především jeho otci Vaškovi Filipovi. Ten samozřejmě nezahálel a na odpolední fázi turnaje dorazil počastovat svého syna několika kritickými glosami. Dále tým složený z Máti Kudrny, Venduly Jančíkové a sourozenců Benešových (A+O) doplnil také Pepa Beneš, který tak nahradil Filipa Vaňka, který toho času odolával nátlaku covidovému. Na papíře tak bylo zaděláno na slušný výsledek.


Kvůli hrozící nepřízni počasí byl turnaj sehrán v lehce zrychleném režimu, navíc na poslední chvíli vypadly dvě družstva, a tak turnaj příjemně odsýpal. To však vzhledem ke gastronomickým možnostem v podobě udírny, grillu, baru a výčepu všichni hráči a přihlížející kvitovali. I Játra Staré Dámy, nalosujíc si tříčlennou skupinu C, tak po rychlém a vítězném úvodu měly prostor nasávat skvělou atmosféru turnaje a spřádat plány na vyřazovací boje. Branami čtvrtfinále se zdařilo Žraločímu výběru projít bez ztráty setu a v semifinále už vyčkával tým Chotusice, tradiční účastník Mixu v Pečkách. Ačkoliv chotusický válec vskutku válel a získal první set, ve druhém už trochu zpomalil a Játra Staré Dámy tak díky lepšímu součtu bodů z obou setů mířili do finále. Semifinále však připomnělo také dlouhodobě přetrvávající rozdíl v přístupech obou generací rodiny Benešových a tak, bohužel, nechybělo ani tradiční "krutihlavství" na straně jedné a jízlivé odsekávání na straně druhé. Do finále se soupeřem To Máš Jedno, se kterým byly poměřeny síly už ve skupině, se tak po urovnání sporů nastupovalo ve vítězné sestavě s Honzou Filipem. Vzhledem k ospalému začátku všech na hřišti by projev lavičky, tedy Josefa Beneše, šlo nejlépe připodobnit lvu v kleci, a protože slabý start se už nepodařilo dohnat, po ztrátě 1. setu byl již lev vypuštěn na plac. A bylo to znát. Vítězství v druhém setu tak přihlížejícímu areálu zajistilo tie-break, který nemůže chybět u žádného pořádného finále. V něm se hrál vyrovnaný volejbal plný krásných volejbalových momentů a bylo tak na co koukat. Bohužel pro Játra Staré Dámy se potvrdila stará známá mantra všech žákovských trenérů, totiž, že "někdy jim to stačí půjčit", a tak finále po velmi slabém závěru od obou hlavních smečařů Ondry a Pepy ovládl zaslouženě tým To Máš Jedno.


Záhodno je ještě zmínit, že onen jedenáctý ročník započítává pouze novodobé dějiny tohoto jinak o mnoho let déle se opakujícího turnaje, který se ve Středním Polabí těší skvělému jménu. Stejně jako mnohé, co se v Pečkách udá okolo volejbalu, je i právě tento osadní turnaj zásluha dvojice Petr Kladivo a Jaroslav Pešl, bez kterých by areál v Pečkách na dráze snad ani nestál. Vložené úsilí a čas těchto dvou pánů bylo tak dle zásluhy v rámci odpoledního programu oceněno mj. i starostkou obce Pečky, která oběma předala plaketu s oceněním za celoživotní zásluhy o volejbal v Pečkách. Velkou odměnou a zadostiučiněním je pro toto duo jistě také vědění, že pečecký volejbal zůstane v těch správných rukách, jak je vidět z péče a aktivity nastupivší generace zastoupené nejvýrazněji Helčou, Laďkou, či Lenkou i dalšími členkami a členy volejbalu Peček.


Organizátorům turnaje vřele děkujeme za opět krásné srpnové klání a pečeckému volejbalu přejeme mnoho dalších krásných, nejen volejbalem, prožitých let.


Játra Staré Dámy– Článek z pera zástupkyň Volejbalu Pečky k přečtení zde.

– Album z fotoaparátu organizátorů naleznete zde.

– Pár střípků z telefonu Lenky Benešové k prohlédnutí zde.

Zapsal O.

bottom of page