top of page
  • Obrázek autoraBVC Žraloci

Polabská liga #1 aneb žraločice vzmužte se

Aktualizováno: 30. 6.

Po loňském zdařilém pokusu obnovit Polabskou ligu se letos opět mladí Žraloci rozhodli otestovat apetit amatérské volejbalové komunity. Výsledkem jsou dva turnajové víkendy, z čehož ten první spadl do víkendu s datem 17.-18. června.


Na sobotu 17.06. byly naplánovány souběžné turnaje mužů a žen a v neděli 18. nás čekali tradiční mixy. S blížícím se termínem turnaje bylo však organizátorům stále více zřejmé, že turnaj žen budou nuceni zrušit. Startovní listina totiž zela prázdnotou, která možná vytvořila jakési vakuum nejistoty ohledně naplnění startovky. Zde možná lze vytknout členkám BVC Žraloci, že neposkytly svojí účastí jisté úvodní ujištění, že bude s kým poměřit síly, což mohlo některé přespolní hráčky odradit. Snad se tento černý puntík podaří odčinit v srpnu, kdy nás čeká další klání v rámci Polabské ligy.


Mužská část turnaje proběhla ve velmi dobré atmosféře, byť trochu komorní, což ovšem na škodu nebylo. Z původních osmi přihlášených dvojic nakonec dorazila pouze šestice, když po jednom včasném odhlášení došlo i na jedno drobné faux paux. Jarda Choutka si zdárně popletl dny a tak ho ranní telefonát od Hlavy, ve kterém zazněl dotaz vyloženě na tělo: "Kde jste, tyvole?", poněkud překvapil. Přistoupilo se tak na systém šestičlenné skupiny, každý s každým. To se ukázalo jako fajnové rozhodnutí, jelikož jsme tak mohli v poklidném tempu, které tu a tam přerušil déšť, bouřka či pauza na výborný oběd, celou sobotu věnovat rozvoji volejbalových hodnot. Do turnaje navíc naskočily hned tři bratrská dua, což jen podtrhlo panující pohodovou atmosféru. Vedle dvou párů značky B-B ještě přišli otestovat sílu bratrského vztahu také Jarda a Petr Horákovi. Nejvíce se dařilo Pepovi s Petrem Benešovým, kteří v posledním zápase skupiny odvrátili nápor Hlavy s Ondrou a neporaženi tak stanuli na 1. příčce. To byl vynikající výsledek i pro ostatní zúčastněné, jelikož jinak by se celý turnaj musel jistě opakovat.


Do nedělních mixů naskočilo 13 dvojic z nichž jedna nejmenovaná (Džango-Lily) pořád dluží metr piv za pozdní dohlášení, jen pro pořádek. Přistoupilo se na systém 4 skupin, které následoval 1KO pavouk. Trade mark Polabské ligy, kterým je hra na 3 vítězné sety do 11 byl zachován, a nutno říct, že pětiseťáčků bylo požehnaně. Vybojovat si bye v předkole výhrou ve skupině vyložené přišlo vhod. Úroveň byla dobrá, brána čtvrtfinále zůstala zavřená nejen všem domácím dvojicím, ale také některým dalším velmi dobře hrajícím párům, které se však nepoddali smutku a vytvořili důstojnou atmosféru finálovým bojům. V dvou souběžně hraných semifinále se utkali Pískomilové vs. Džango-Lily a Nikita-Daria vs. Stařec a moře, což je dvojice, která loňskou Polabskou-Revival vyhrála. Bohužel se Nikitovi s Dariou nepodařilo přetrhnout vítěznou šňůru dvojice z pera Ernesta Hemingwaye, která tak mohla usilovat o obhájení mixového prvenství. Druhé semifinále se více vydařilo Pískomilům, na kterých tak ve finále stála čest všech ostatních. Bohužel však Boris, spěchající na rande do Prahy, nepředvedl pečlivou hru, která ho celý den šlechtila. Stáhnuvší tak ke dnu i svojí parťačku, padl za oběť Starci a moři. Konečné pořadí tedy bylo: 1. Stařec a moře, 2. Pískomilové, 3. Nikita-Daria, 4. Džango-Lily. Ostatní jsou v propadlišti dějin.


Na závěr poděkování všem zúčastněným, kteří jsou v dnešní rychlé době ochotni zpomalit a strávit den, či dokonce víkend pobíháním, skákáním a padáním za balónem. Byly to pěkné dva dny a BVC Žraloci jsou vděčni za každý dobrý sport.


Na viděnou třeba v srpnu, kdy nás čeká Polabská #2 !


Zapsal: O.


Několik foto střípků je dostupných na žraločím rajčeti a fotogalerii na webu. Moc se nestíhalo fotit, kdo fotky má a chce sdílet, klidně přes nějaké uložiště na info@bvczraloci.cz a my doplníme do alba.
bottom of page