top of page
  • BVC Žraloci

Revival Polabské ligy v Pňově-Předhradí

Aktualizováno: 4. 6. 2022

Mnozí z nás si možná stále vybavují ty roky, kdy areál v Pňově-Předhradí praskal o víkendech ve švech. Není to tak dávno, ale vzpomínáme na ně dokonce až nostalgicky, a proto jsme se rozhodli zkusit oživit tuhle tradici každoroční minisérie turnajů Polabské Ligy, na kterých se válčí nikoliv o slávu a prize money, nýbrž o to, kdo si zaslouží pivo a tlačenku po turnaji ze všech nejvíce!


Byly to turnaje, ze kterých vzešly dnes již klubové legendy mladé generace Žraloků jako Radka Macháčková (tehdy ještě Krejčíková), Jan “Zvíře” Zvěřina, Martin “Hlavson” Hlavatý, Jan “Ábr” Malý, Michal "Ručoun" Ručka a další. Při těchto kláních, ať už v mixových či mužských a ženských, sbírali první zkušenosti vyhaslé “hvězdy” jako Ondřej Beneš, Anna Benešová, i ty stále zářící jako Ondřej Perušič či Vít Beneš, který jako malý špunt po boku svého emotivního otce Petra poprvé zažíval, jaké to je mít na sobě oči celého areálu. To vše probíhalo pod záštitou a za časté účasti tzv. Žraloků zakladatelů, kterým tímto také vzdáváme hold.


Zimy bývají v Pňově-Předhradí často dlouhé. O to delší, když slepé rameno Labe už nezamrzlá s železnou pravidelností jako dřív a nelze z písku přejít plynule na led. Často se tak stává, že Žraloci tráví spíše čas ve vyhřáté klubovně, s naraženým sudem či na Blážině zabijačce. Obojí to akce, kde se hodí pár nových historek z léta, protože jakkoliv krásné mohou takové historky být, po třicátý sedmý už nemají ten pravý šmak.


I proto Vás tedy s radostí a vírou, že načasování je vhodné a půda úrodná, zveme na znovuzrozenou Polabskou!


Turnaj bude letos pouze jediný, protože jak všichni víme, nic se nemá na začátek přehánět. Takový malý aperitiv. V příštích letech bychom chtěli najet na schéma 3–4 turnajů za sezónu. Jak bylo tradicí, v sobotu vždy proběhne turnaj ŽEN a MUŽŮ, a v neděli MIXY. V pátek i v sobotu večer bude také samozřejmě v provozu Klubovna U Ručouna.


Termín(y) 2022:

  • Polabská Liga – Revival 2022 – ŽENY / MUŽI: 02.07.2022

  • Polabská Liga – Revival 2022 – MIXY: 03.07.2022


Propozice, přihlášky, atd. naleznete v sekci Kalendář a Turnaje.

Aktuální startovní listinu naleznete v sekci Startovní listiny.Honzovi Zvěřinovi všechna čest a všem ostatním krásnou sezónu 2022!


Těšíme se na Vás!


BVC Žralocibottom of page