top of page
  • Obrázek autoraBVC Žraloci

Střídání generací na Dosmečné

Tak k tomu konečně došlo! Po letech nadvlády třicátníků a čtyřicátníků, a to jak v mužské kategorii (Petr, Pepa, Bredy, Pepa Řehák starší), tak v ženské (Bláža, Lenka, Radka), se dopředu asi natrvalo prodralo mládí! Vítězství mladých byla sice prozatím těsná, ale měřeno optikou celého turnaje, naprosto zasloužená. Co se tedy na tradičním klubovém turnaji uzavírajícím sezonu, zvaném Dosmečná, vlastně přihodilo?

V krásném letním počasí, spíše červencovém než zářijovém (09.09.), Jindro díky!, se na kurtech Žraloků sešla velmi dobrá konkurence, 10 žen a 13 mužů. Sice chyběli někteří adepti na tituly jako byl Ondra, Hlava, Vendy, ale jinak nechyběl nikdo, kdo pomýšlel na letošní titul. Věkové rozpětí 48 let mezi nejmladším (Anežka) a nejstarším (Jitka a Pepa Řehák st.) slibovalo líté boje. Organizátoři pod vedením Matěje Kudrny se zdatně vypořádali s nelehkým úkolem sestavit pokud možno objektivní dvojice spoluhráčů a protihráčů a pořadí jejich zápasů v základní hrací části, ze kterých se do finálové čtyřky mezi ženami dostaly favorizované Anik, Eliška, Radka a trochu překvapivě ze 2. místa i nestárnoucí Lenka. Nechaly tak za sebou jen o malý krůček po zranění se navracející Blážu. Mezi muži se za jasně kralujícím Vítečkem, který neztratil ani jediný zápas v základní části, rozpoutal velký souboj mezi zhruba 6 adepty o zbývající 3 finálová místa. Šťastnější byli nakonec Petr, Pepa a velmi velmi těsně Harley před Martinem Dobiášem. Finále, které se tradičně hrálo systémem každý s každým do 15 bodů, bylo v obou kategoriích ve znamení těsného souboje 3 hráčů/hráček a klíčové role Lenky resp. Harleye, koho vlastně dotáhnou vítězně na bednu. Nakonec o pár bodů zvítězil Anik před Eliškou a Víteček před Pepou. Dokonali tak společně zmíněný generační přerod. A to mají našlápnuto další, Anežka, Honza Filip a další.

Celé vyhlášení vítězů a následný kulturní program pak doprovodil Josef Řehák st. na svou harmoniku a ukázal, že je stejně dobrý hudebník jako bíčař.

Všem děkujeme za účast a za předvedené výkony a doufejme, že beachvolejbalu letos ještě neodzvonilo, protože nás všechny dost baví!


Zapsal: Kamil Fryda

bottom of page