top of page
  • BVC Žraloci

Výroční Dosmečná 2022

Aktualizováno: 16. 12. 2022

Konec prázdnin nám přinesl tradiční Dosmečnou. Letos byl zájem o účast velmi vysoký a turnaj měl již týden před pořádáním naplněnou kapacitu 13 volejbalistek a 13 volejbalistů. Startovní listina byla ochuzena o některé aktéry, kteří již na stěně visí, což přilákalo mladou krev. Atmosféra směrem k turnaji houstla a každý používal vlastní zbraně, aby získal výhodu nad ostatními. O největší zásah se postarali svoji snahou zmanipulovat systém turnaje bratři Kudrnovi. Další podpásovku vytáhl Ondra Beneš, který do ranního losování „nechtíc a omylem“ nenasadil svého otce Pepu. O dalším můžeme jen spekulovat, ale nevíme, proč Vendy vytáhla Aničku do hospody v týdnu před tak důležitým kláním, odkud se Anička vrátila nachlazená a turnaj odehrála pod prášky.


Turnaje se nakonec účastnilo 12 chlapů a 11 dam. Hráli jsme na jeden set do 15 a každý odehrál cca. 8 zápasů. Nový systém nepracoval přesně podle očekávání, a tak někteří potkali stejného soupeře dvakrát v turnaji. Kdo se přišel podívat, mohl vidět, jak se každým rokem zlepšujeme, což dokládalo množství zápasů, které se tahaly až do koncovky. Jeden ze slabších důsledků systému se ukázala být potřeba počítat poměr vítězných a obdržených míčů u každého účastníka. Této činnosti se zhostili Bredy, Koudy, Pepa B. a Ondra, a dalo jim to zabrat.


Do závěrečného final four se probojovaly Anička Benešová, Vendy Jančíková, Verča Husová a Radka Macháčková. Těsně – o šest tisícin za Radkou – nepostoupila Irča. V chlapské kategorii se do finále těsně neprobojoval Petr Fišer ml., který takto blízko finále ještě nebyl. Finální čtyřka byla tedy ve složení Ondřej Beneš, Marin Hlavatý, Jiří Vinš a Marek "Harley" Strnad. Pro Harleje druhá účast na dosmečné a hned finále. Hrál opravdu perfektně!


Ještě, než jsme přistoupili k finálovým mini-turnajům, začalo na písku dívčí hemžení. Místní taneční soubor si pro všechny účastníky i fanoušky připravil průřez choreografií, které jsme na minulých Dosmečných již viděli. Vrátili jsme se v historii klubu zpět k Bohemce 2007, Poupatům 2009, Pomádě 2010 a Baletkám 2011. Poslední část vystoupení byla věnována tanci na hudbu Jiřího Korna, kdy dámy odložily žal z let minulých a všechny přihlížející uchvátily tancem na tuto chytlavou melodii. Děkujeme všem ženám za opět skvostnou kulturní vložku.


Poté jsme již přistoupili k finálovým bojům, kde se již hrálo na sety do 11 bodů. Jako první se proti sobě postavily ženy. Po napínavých prvních dvou zápasech se rozhodovalo mezi Aničkou a Vendy. Hrálo se o každý bod, takže jsme ve třetím zápase zažili vlastně dvě koncovky. První kolem 8. bodu, který Vendy s Verčou přelezly a Vendy se tak stala novou královnou. Anička však nemá v krvi vypouštět jediný balon, a tudíž jsme se dočkali boje až do stavu 13:15. Vendy tak sice prohrála tento zápas, ale díky celkovému skóre titul královny udržela.


Chlapské finále, které následovalo po dívčím bylo plno překvapení. Nad sítí jasně vládl Martin Hlavatý, tudíž ostatní museli využít chytrosti a důvtipu, aby míč převalili přes síť. Ostatní účastníci finále byli šikovní polaři, a tak nebyla nouze o delší výměny. Po třech vzájemných zápasech muselo o vítězi rozhodnout skóre. Ondra o jeden bod porazil Martina a ten zas o jeden bod porazil Harleye, poslední skončil Jirka Vinš.


Závěrečné pořadí v ženské kategorii vypadá tedy takto: Vendy Jančíková, Anik Benešová, Radka Macháčková, Verča Husová, Irča Chvojková, Lenka Benešová, Kája Kvasničková, Anička Chvojková, Emma Chvojková, Jituška Dvorská a Bára Masopustová.


Konečné pořadí chlapů bylo následující: Ondra Beneš, Martin Hlavatý, Marek Harley Strnad, Jiří Vinš, Petr Fišer ml., Pepa Beneš, Pepa Řehák ml., Dvojice BenŘeh (duo Pepa Řehák st. a Petr Fišer st. nerozlučné jak na kurtu, tak při tvorbě večerní zábavy), Matěj Kudrna, Martin Matějka, Honza Filip a Lukyn Jančík (bratr královny).


Turnaj byl krásným závěrem plážové sezóny, počasí vyšlo nádherně, ke zraněním nedošlo. Vše jsme stihli brzo odehrát a zbyla i energie na krásný večer v naší klubovně. Nechyběla ani hudba a zpěv, prostě nádhera!
Zapsal (mk)

bottom of page