• BVC Žraloci

ZÁVĚR ŽRALOČÍ ANTUKY

Základní část skončila a po konečném sčítaní bodů jsme obsadili 3. místo. To nám zařídilo účast v bojích o 6.-11. místo v kraji. Zásluhou našeho kodaňského promovaného manažera Ondry Beneše jsme se posunuli do bojů o 1.-5. místo. Tímto bych mu chtěl za celý tým poděkovat a zároveň pogratulovat za dokončení studia. První z finálových turnajů se odehrál v Benátkách nad Jizerou. Účastnili se jej týmy: Benátky, Odolena Voda, Mladá Boleslav, Rakovník a naše mužstvo. Naše sestava byla strohá, ale stále obsahovala zvučná volejbalová jména: Petr Beneš, Koudy, Slávek Rozehnal, Michal Heřman a Fíla Vaněk. Sestavu doplňovali méně zvučná volejbalová jména bratrů Kudrnů, Vojty a Matěje.

V prvním utkání jsme vyzvali nejpočetnější mužstvo turnaje Odolenou Vodu, které bylo plné mladíků. Do utkání jsme vlétli s chutí, nebylo balonu, který bychom vypustili, což nám přineslo výhru v prvním setu. Ve druhém setu jsme bohužel prohráli v koncovce a čekal nás tiebreak. V něm jsme nic neponechali náhodě a rovnou od začátku jsme bod po bodu navyšovali náskok a pohodlně jsme zvítězili 15:7.

Ve druhém utkání jsme narazili na domácí Benátky. V tradičně vyhroceném utkání jsme první set prohráli. Zejména tím, že jsme soupeři dali hned na začátku náskok, který jsme již nedokázali stáhnout. Ve druhém setu byl největší problém postavení. Jakmile jsme se na vlastní půlce našli, už nebylo překážek a došli jsme si pro výhru ve druhém setu. Další tiebreak, na který jsme si věřili pro nás neznamenal problém, celkem jednoznačně jsme jej ovládli a připsali si druhou výhru.

Ve třetím utkání v řadě nás čekalo mužstvo Boleslavi. Soupeř, kterého známe a umíme porazit nasadil nejsilnější sestavu. Zato my jsme již měli obrovský problém s únavou, dohnaly nás tiebreaky z předchozích utkání. Petr Beneš se ujal lavičky a zbytek teamu na hřišti pocítil, jaké to je na příjmu bez olympionika, který by přihrál půlku hřiště. Při takovéto únavě jsme nebyli pro Boleslav rovnocenným soupeřem a prohráli jsme 0:2.

Ve čtvrtém utkání jsme vyzvali pro nás neznámý tým Rakovníku. Utkání ovlivnila únava a vítr. Rakovník nás přehrával perfektním servisem a útokem lehce nad páskou. My již neměli síly srovnat se s jiným stylem volejbalu a podruhé jsme padli 0:2.

Je nutno podotknout, že odehrát 4 utkání v řadě s maximálně deseti minutovou pauzou v 7 hráčích je nesmírně náročné. Věřím, že jsme předvedli vše, co v nás bylo. První zápasy byly opravdu koncert, v dalších prostě došly síly. Byl to hezký závěr sezóny.

Bohužel na druhý finálový turnaj do Odolene Vody nejedeme. Téměř polovina týmu se zúčastní cyklistického závodu L´Etape.

Chtěl bych poděkovat všem co se podíleli na této sezóně. Především bych rád poděkoval Holkám z Peček ( už je to pojem :D ). Celou sezónu nám velice pomáhaly a my jim za to velice děkujeme. Dále děkujeme všem věrným fanouškům. A samozřejmě rodinám, které tolerují naše víkendové absence.

V této sezóně jsme dokázali, jak je možné skloubit zkušenosti s mládím. Mladíci, kterých není mnoho, získávají zkušenosti nevídanou rychlostí, a ti zkušení mají radost, že mají komu svoje zkušenosti předat. V další sezóně máme v plánu zapojit úplně mladé koně Davida Beneše a Honzu Filipa. Vrací se nám mistr Dánské ligy Ondřej Beneš. Dále zapojíme Kryštofa Kociho Kocánka, který je znám především na ledě, ale volejbal mu cizí není. Nikdo nás neopouští, což znamená, že se kádr rozroste a my se vrátíme po prázdninách do našeho azylu v Pečkách.