• BVC Žraloci

Zvýšené žraločí hemžení v červencovém svátečním týdnu.

Úvodní týden v červenci je pro Žraloky vždy nabitý akcemi a ani letos tomu nebylo jinak. Do sedmi dní okolo svátku Věrozvěstů a mistra Jana Husa spadly hned tři velké akce. Na obrození Polabské Ligy navázal plynule a bez otálení Kemp, a po pěti dnech intenzivního kultivování těla i mysli se někteří kempaři, včetně několika zástupců BVC Žraloci Pňov-Předhradí, vydali na Český Pohár 1*, kterého se zhostila skvadra kolem Beachvolejbalu Poděbrady a proběhl v areálu Poděbradského jezera.


Následujících několik textíků je soubor zpráv z těchto tří akcí a ačkoliv je rozsah příspěvku delší než obvykle, věříme, že naše věrné čtenáře to neodradí. Pokud by snad text byl příliš hutný, je možné nahlédnout do fotogalerie a projít vybrané akce prostřednictvým fotek.


1) Polabská Liga – Revival

2) Kemp 2022

3) Český Pohár 1* v Poděbradech


 

Polabská Liga Revival


Dvouleté bublání v kuloárech klubu vyvrcholilo o víkendu 02.-03. července v Revival Polabské Ligy v Pňově-Předhradí. Skupina mladých a mladších žralůčků tak navázala na téměř dekádu staré turnaje, na které kdysi jezdili pískaři z blízka i daleka. Následujíc heslo, kterým se Žraloci řídí nejen na antuce, ale vlastně i ve všech ostatních záležitostech, tedy že "vítězná sestava se nemění", i tato Polabská probíhala podle osvědčeného scénáře. V sobotu proběhl turnaj žen a mužů, zatímco mixový turnaj si pořadatelé nechali na neděli.

 

Úvodní obavy, že odmlčení se bylo příliš táhlé a Polabská Liga v Pňově–Předhradí se z povědomí volejbalových nadšenců již vytratila se naštěstí nepotvrdily a účast byla přinejmenším důstojná. Jak mužský, tak mixový turnaj proběhl “v plné polní” a u žen i přes nečekané odhlášení dvou dvojic do turnaje vstoupilo devět párů. I když se někdy může zdá, že Žralokům schází hloubka hrajícího kádru, s postupujícími léty se ukazuje, že ten organizační se vlastně rozrůstá, a tak areál spolu s Klubovnou u Ručouna nabídl za vedení tří grácií Lenky, Bláži a Jitky účastníkům vskutku famózní zázemí. Když se k tomu přidalo zkušené vedení turnaje v podání Romana Šimečka, kterého v sobotu doplnil odpočívající Víteček a v neděli jeho mladší bratr David, rázem je zaděláno na volejbalové klání, za které by se nemuseli stydět ani ve větších areálech po ČR i v zahraničí. Ředitelé turnaje dokonce překvapili v sobotu ráno účastníky systémem, který byl dle našeho nejlepšího vědomí k vidění naposledy na ME U22 2013 v Turecku, totiž hrou na tři vítězné sety do 11 bodů. Hráči tak vlastně neustále prožívali ono koření volejbalu, tedy koncovky jednotlivých setů. Ohlasy byly sice lehce smíšené, ale protože převažovaly ty kladné, tento systém by se dalo pro potřeby Polabské Ligy od teď pokládat za osvědčený.

 

A volejbalová pohoda jako by prostoupila všechny hráče a hráčky, vyburcujíc některé k výkonům, které u nich dlouhé roky nebyly k vidění. Jedna z dvojic, kterou by šlo takto vyzdvihnout je znovuzrozené duo Marek “Harley” Strnad a Jarda Choutka. Právě tato dvojice vzešla z původních Polabských lig a Harley, který jako by se rozpomněl na tehdejší fyzickou formu, všem připomněl, že podcenit jeho volejbalové schopnosti může přinést nemilé důsledky. Bohužel, los této dvojici nepřál, a tak se musela smířit s 9. místem v turnaji, které však Ti znalí zákonitostí hry pod vysokou sítí čtou jako vlaštovku pro nadcházející ročníky.

 

Ačkoliv u žen nastoupilo do turnaje “pouze” 9 párů, kvalitě hry to neubralo a tato část turnaje nabízela celý den jeden šlágr za druhým. I přes několikero překvapení ve skupinové fázi, konečné pořadí dopadlo tak, jak předvedená hra napovídala. Na spodní příčce bedny po tuhé bitvě v semifinále a zápase o třetí místo skončila dvojice Káča s Terkou, které za námi přijely až z kroměřížské Bajdy a ukázaly nám polabanům jak se špílí na Hané. Finále ke spokojenosti domácích příznivců ovládla dvojice Anik s Vendy, kterým se podařilo udolat Silvu s Kačkou, které jim rozhodně nic nedarovaly a finálový zápas tak byl opravdovou třešničkou na dortu.

 

U mužů se bohužel domácí dvojice, kterých do turnaje nastoupilo několikero, nechali lehce zastínit těmi z Prahy a Poděbrad. Nejlépe skončila, místními šeptem vyslovovaná, dvojice Beneš–Beneš, která v malém finále zdolala duo Hlava–Zvíře. Obě tyto dvojice tak alespoň podrželi čest pořádajícího klubu. Velké naděje kladené do z tří čtvrtin domácí dvojice Máťa–Óňa totiž přišly vniveč a o dvojici Bojka–Ondra nelze říci nic vyjma slov zklamání. Již zmíněným projevem se z dvojic, které skončili mimo bednu, nedali zahanbit pouze Harley s Jardou. Finále mužské části, stejně jako v ženské, nabídlo to nejlepší, co bylo této slunečné soboty k vidění. Z velké bitvy vzešli nakonec vítězně Lukáš s Petrem, kterým zbyl v nohách a hlavách dostatek sil, aby udolali své soky Matěje s Kubou.

 

Nedělní objemnější mixová část (16 dvojic) nabídla často nové a jindy naopak známé a v podstatě standardní dvojice. Příkladem může být dvojice novomanželů Pavelkových, kteří sice skončili na 5. místě, ale s jistotou lze tvrdit, že ten den to na kurtě nejvíce slušelo právě jim. Malé finále tohoto turnaje ovládla dvojice Lukáš–Bára, která porazila Žralokům dobře známou dvojici Kryštofa s Ivčou. Finále pak nabídlo souboj právě nově vzniklé dvojice Kostíka s Terkou a již zaběhlého tandemu Ondry s Vendou. Holkám z Hané se tak na předhráďském písku zjevně líbí, protože Kostík s Terkou finále ovládli a zaslouženě vystoupali na nejvyšší stupínek. Nutno dodat, že Venda, která během víkendu vystřídala oba sourozence Anika s Ondrou, byla dle vlastních slov spokojenější s výkonem sestry, spíše než bratra, což potvrzuje i výsledková listina. Tak či tak, všichni účastníci na konci dne, byť unavení, oplývali úsměvem a turnaj tak byl zhodnocen jako úspěšný.

 

Žraloci by tak tímto chtěli poděkovat všem, kteří nám dali důvěru a přijeli se bít nikoliv o slávu a prize-money, ale o uznání soupeřů a volejbalovou čest. Věřte, že i nám se turnaj velmi líbil a započaté dílo hodláme v příštích letech dokonat. Můžete se tak těšit na další díly Polabské Ligy, doufejme, že za podobně hojné účasti. V příští sezóně dojde určitě na rozšíření o minimálně jeden či dva turnaje, aby pojem liga nabyl svého plného významu.

 

S přáním úspěšného pokračování volejbalové sezóny 2022,

 

Vaši Žraloci.

 

Zapsal O.


 

Kemp 2022


Ihned po zakončení mixového klání v rámci Polabské Ligy – Revival a rozloučení se s účástníky byl čas na přípravu areálu pro nadcházející Kemp. Početná skupina složená z členů klubu, ba dokonce už i některých dalších Kempařů, se po krátkém spočinutí a potřebném posilnění se tlačenkou s pivem vrhla na intenzivní srovnání kurtů a další nutné přípravy. Kemp, vzniknuvší jako ryze klubová záležitost pro mladé a nejmladší Žraloky, totiž již ve svém 18. ročníku nese určité volejbalové tradice a hodnoty, a proto pískové kurty, které jsou po pět dní naším domovem, je třeba si hýčkat. 
Pod vedením šéftrenéra Holčí a za dohledu Pepy a Petra Benešů tak během svátečního červencového týdne kempaři zažili vše včetně neodmyslitelných rybiček a rybářů, dopoledních drillovacích a odpoledních herních tréninků a samozřejmě také čtvrtečního Kempového turnaje. Zde by se dala najít jedna malá kaňka na letošním Kempů a tou byla poněkud volatilnější účast některých přihlášených, a především absence na závěrečném Kempovém turnaji. I to byl důvod proč letos neproběhl turnaj i v pátek dopoledne, jak je zvykem. Na to však v příštím roce organizátoři jistě pružně zareagují, a tak se svým rozsahem tento mixový turnájek navrátí do osvědčených rozměrů.


Tradiční čtvrteční maškaráda, kterou letos opepřil Hlava svým novým miláčkem, tj. JBL reprák takové velikosti, o které se nám doposud ani nesnilo, byla taktéž velmi podařená ba dokonce poučná. Letošní téma – Náboženství – totiž podnítilo několikero zajímavých proslovů či krátkých přednášek. Příkladem by mohla být ta z úst Davsona a Šimona týkající se termínu Genuis Loci. Nutno dodat, že na páteční exibiční šestky jsme se sice na kurtě sešli, ovšem kvůli nepřízni počasí a vrtkavé fyzické formě některých bylo nakonec rozhodnuto, že ve prospěch našeho zdraví bude lepší tuto klasickou položku v kempové agendě letos vypustit, a raději do úplnosti zhodnotit proběhnuvší Kemp ve skrytu terasy, netrpělivě vyhlížejíc páteční řízek s kaší. 
Kemp Staff, jak ten seniorní, tak ve stavu učňovském, všem Kempařům děkuje za předvedené výkony a podílení se na držení tradice, která pro Žraloky definuje svátek Věrozvěstů a vstup do prázdninové části sezóny.

 

Příští rok na viděnou!


Zapsal O.


 

Český Pohár 1* v Poděbradech


Víkend po Kempu je již téměř tradičně zasvěcen naší účasti na ČP na Poděbradském jezeře. Tentokrát Žraloky, díky shovívavosti pořadatelů, reprezentovaly dvě dvojice. V páteční kvalifikace se udál další revival, totiž účast bratří Benešů, a v sobotu díky divoké kartě mohli do hlavní soutěže naskočit Holča s Ondrou.

Po úspěšně zvládnutém Kempu, vždyť již v úterý večer služba odvážela do třídírny skla 37 flašek prosecca, se čekalo na další dobré výsledky. Bratři v pátek, za mohutné fanouškovské podpory, tato očekávání splnili, když porazili do kvalifikace nasazené jedničky a těsně prohráli (15:13) v tie-breaku o přímý postup. Další možnosti opravy již nevyužili z důvodu naprosté fyzické a psychické vyčerpanosti a postup přenechali mladé perspektivní generaci i vědomím toho, že hlavní síla Žraloků nastoupí v sobotu díky Ondrovi s Holčou.

Tato očekávání se, bohužel, vůbec nepotvrdila. V prvním kole totiž proti mladé dvojici z PBT, kdy jednoznačně v zápase kralovali, jelikož vedli 1:0 na sety a 19:16, nakonec nezvládli dlouhou koncovku druhého setu a následně prohráli tříbodovým rozdílem také v tie-breaku. V opravném kole pak nestačili na česko-jihoafrickou dvojici Wiliams-Štoček, kdy i přes kladné záblesky v prvním setu, nakonec prohráli 0:2. S turnajem se tak rozloučili sice až po obědě, ale to pouze díky stylu rozlosování.


Je smutné konstatovat, že jediné vítězství Žraloků tak zajistili svým entuziastickým výkonem opět jen bratři Benešové. Klubová reprezentace na písku tak má co zlepšovat a můžeme jen tiše doufat, že do MČR klubů, konaném v prvním zářijovým víkendu v Praze, najedou chlapci v lepším rozpoložení. Svoji stopu v turnaji také zanechali další tradiční účastníci Kempu Jindra s Kostíkem, kteří propadnuvší v pátek davovému šílenství nejen dali vše do podpory bratří Benešů, ale v sobotu také došli ze zmíněných dvojic nejdále a obsadili 9. místo.
Zapsal JB