Vezeme 2 body z Benátek nad Jizerou!

Vezeme 2 cenné body z Benátek nad Jizerou!


V sobotu 21.9. od 10 hodin jsme nastoupili ke svému čtvrtému dvojutkání v krajském přeboru proti dosud druhým Benátkám. Nastoupili jsme téměř v plné sestavě, chyběli jen zraněný Petr Horák, prací zaneprázdněný Petr Fišer a dlouhodobě indisponovaný Miloš Ručoun Růčka. Do soupeře jsme se pustili bez respektu a celý první set jsme tahali za delší konec, abychom v dramatické koncovce s několika setboly na obou stranách nakonec prohráli 26:28. I v průběhu dalších 2 setů se hrál vynikající volejbal, jak poznamenal Petr Kladivo, svojí kvalitou vysoce přesahující běžnou úroveň krajského přeboru, má nás rád :-). Nebylo ovšem divu, vždyť na obou stranách se představili hráči ještě „nedávno“ působící na ligových palubovkách. Nicméně jsme další 2 sety prohráli a celý zápas skončil po více než vyrovnaném průběhu nelichotivou prohrou 0:3.

Do druhého zápasu jsme nastoupili s vírou, že nemůžeme prohrát všechny koncovky a ještě více jsme se semkli ke kolektivnímu výkonu. Dařilo se zabodovat v důležitých momentech setu a po vydařené koncovce jsme slavili vítězství v prvním setu v poměru 25:23. Ve druhém setu jsme si vybrali slabší chvilku a rázem bylo srovnáno 1:1 na sety. Ve třetím setu jsme vedli 14:9, dosáhli i 3 setboly, ale ani to nestačilo k vítězství. Síla týmu se pozná v momentech, kdy se nedaří. Jsem rád, že mohu konstatovat jako t.č. hrající trenér s licencí, že ano, máme silný tým. Samozřejmě, že došlo k výměně názorů mezi generacemi, ale všechny poznámky a výkřiky bratrského dua jsou vždy míněny ku prospěchu dobré věci a snahy neprodat kůži lacino. Čtvrtý set stejně jako tiebreak byl už spanilou jízdou dobře seřízeného stroje značky Žraloci Pňov – Předhradí.
V obou zápasech jsme podali velmi dobrý výkon podpořený kolektivní soudržností, kdy se do písmene naplňuje výrok trenéra týmu, který byl na tiskové konferenci před začátkem sezóny dotazován na složení základní sestavy. Odpověděl: “Naše základní sestava čítá 14 hráčů.”

Děkujeme všem fanouškům v čele s paní Hlavatou, manželi Kladivovými a Mirkem Špakem s juniorem, kteří nás přijeli podpořit, fanynkám za vynikající šunkofleky k obědu mezi zápasy a vracíme se domů s pokornou hrdostí týmu, který veze vítězství z Benátek, kde se, věřte, nevyhrává snadno.

Myslím, že toto je ta nejlepší pozvánka na další kolo, kdy příští sobotu 28.9. hostíme doma v Pečkách od 10 hodin Mladou Boleslav.
Zapsal: J.B hrající trenér (s licencí)